Dauguma vairuotojų, svarstydami, kokį automobilį įsigyti, dažniausiai net nemąsto apie naują. Tokį pasirinkimą argumentuoja tuo, kad nauji automobiliai yra brangūs, greitai praranda vertę, o už tą pačią kainą galima nusipirkti senesnį, bet geresnį. Autogidas.lt sudarė pigiausių naujų automobilių dešimtuką, tačiau vairuotojų nuomonė, įvertinus į dešimtuką pakliuvusius automobilius, nesikeičia – dauguma geriau pirktų ne naują, o senesnį, bet kokybiškesnį ir jiems priimtinesnį pagal markę ar modelį automobilį.

Apklausos rezultatai rodo, kad vairuotojai, rinkdamiesi automobilį, nepuola pirkti ar tik svajoti apie naują ar apynaujį automobilį – daugiau nei pusė (57 proc.) teigia, kad kasdieniam naudojimui tinka bet kurių metų automobilis, nes automobilio amžius ne visuomet yra tinkamas rodiklis, priklauso, kaip jis buvo prižiūrėtas. Dar kiek daugiau nei penktadalis (22 proc.) įsitikinę, kad reikėtų pirkti automobilį, kuris ne senesnis nei dešimties metų. Likusieji norėtų ne senesnių nei penkerių metų automobilio (iš jų vos 7 proc. nurodo, kad pirktų tik naują transporto priemonę).

REKLAMA

Portalo Autogidas.lt sudarytame naujų automobilių dešimtuke pigiausias naujas automobilis kainuoja vidutiniškai 25 000 Lt (Suzuki Alto), o brangiausias – vidutiniškai 32 000 Lt (Seat Mii). Į dešimtuką taip pat papuola Suzuki Splash, Skoda Citygo, Kia Picanto, Nissan Pixo, Perodua Myvi, Citroen C1, Hyundai i10 ir Renault Twizy.

Tačiau šie modeliai nedomina daugiau kaip pusės vairuotojų – netgi 63 proc. apklausoje dalyvavusiųjų teigia, kad nepirktų nė vieno iš paminėtų automobilių. Respondentams labiausiai nepatinka dizainas, automobilių dydis (teigiama, kad važiuojant netilptų net pagrindiniai daiktai), dauguma apie kai kuriuos modelius net nėra girdėję, todėl geriau rinktųsi jau naudotą, bet žinomą automobilį, kuris, skyrus tą pačią kelių dešimčių tūkstančių sumą, išeitų visai neblogas.

Tie, kurie vis tiktai susidomėtų minėtais modeliais, labiausiai norėtų įsigyti Seat Mii ar Nissan Pixo (po 6 proc.), Renault Twizy, Citroen C1, Kia Picanto ar Skoda Citygo (po 5 proc.) automobilį. Mažiausiai paklausos sulaukė Perodua Myvi.

 


Rašyti komentarą...
S
Skeptikas
2013-07-30 01:44:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal duokit man tuos 25-32 tūkst. lt ir aš pažadu, kad nusipirksiu kurį nors iš minėtų modelių. Tiesa, neįsivaizduoju net kur ieškoti Perodua Myvi ir labai abejoju ar kas nors Lietuvoje jais prekiauja. Tik kai susiruošiu kur nors važiuoti su Indijoje sukurtu ir pagamintu Nissan Pixo, autorius turės bėgti iš paskos ir nešti visus tuos daiktus, kurie netilps į automobilį - vežimėlius ir kt.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų