Naujas valdžios užmojis: apmokestins net krosnis

Aplinkos ministerijos paruoštame Nacionalinio oro taršos mažinimo plano įgyvendinimo priemonių plane numatyta ne tik įvesti taršos mokestį lengviesiems automobiliams, tačiau ir uždrausti deginti kietąjį kurą ten, kur prieinamas centralizuotas šilumos tiekimas. Kaip aiškina analitikas, tai reiškia, jog užsimota uždrausti malkas ir apmokestinti krosnis.

Liepos mėnesį įregistruotame plane rašoma, kad mažinant taršą ir taršos šaltinius, reikėtų „teisinėmis priemonėmis uždrausti deginti kietąjį kurą CŠT teritorijoje, išskyrus ūkio subjektus, kurie gamina šilumą CŠT sistemai“. Tuo pačiu numatyta skatinti visus jungtis prie centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT).

„Finansinės paskatos namų ūkiams, kurie pirmą kartą (naujai) jungiasi prie CŠT arba jungiasi prie CŠT, atsisakydami bet kokiu kuru kūrenamų katilų. Parama teikiama namų ūkių jungimosi prie CŠT išlaidoms dalinai kompensuoti ir šildymo išlaidoms prisijungus prie CŠT dalinai kompensuoti (2 metus po prisijungimo prie CŠT) (vienkartinė negrąžinamoji subsidija)“, - numatyta plane.

REKLAMA

Taip pat numatyta padidinti akcizų tarifą, taikomą akmens anglims, koksui ir lignitui bei priversti gyventojus įrengti temperatūros matuoklių kaminuose tų namų, kurie naudoja kietąjį kurą šildymui CŠT zonose.

„Nustatyti reikalavimą CŠT zonoje kietuoju kuru kūrenančiuose namų ūkiuose (kaminuose) įrengti temperatūros matuoklius (nuotolinius sensorius, jei įmanoma); įvesti mokestį už kietojo kuro šildymo įrenginio naudojimo valandų skaičių, kuris būtų paremtas realiais duomenimis, gautais pasinaudojant temperatūros matuoklių duomenimis. Mokesčio tarifas priklausytų nuo įrenginio techninių parametrų ir teritorijos, kurioje įrenginys eksploatuojamas, užterštumo lygio. Taip pat duomenys galėtų būti naudojami siekiant vykdyti tikslesnę nacionalinę išmetamų teršalų apskaitą ar vertinti oro kokybę realiu laiku“, - rašoma plane.

Iš siūlymų panašu, kad tiems, kurių namas stovi ten, kur prieinamas centrinis šildymas, teks gerai apgalvoti ar dar verta naudoti malkas bei anglis.

Ž. Šilėnas: o jei pasikursiu grilį, ar teks mokėti?

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) prezidentas Žilvinas Šilėnas tikina, kad siūlymas uždrausti kūrenti malkas ir apmokestinti krosnis – akivaizdus.

„Valdžia uždraus... malkas. Neperdedu. Va ištrauka iš „Oro taršos mažinimo plano“. Jei turi namą su krosnimi ar židiniu, o valdžia toje teritorijoje yra numačiusi centrinį šildymą - jums uždraus kūrenti malkas.

O jei neuždraus? Šalia yra kitas siūlymas - apmokestinti krosnis. Nejuokauju. Štai P42 plano priemonė „įvesti mokestį už kietojo kuro šildymo įrenginio naudojimo valandų skaičių“. Įmetei malką į krosnį - susimokėk, už laiką , kiek dega malka. Hmmm. O jei šašlykinę ar grilį vasarą pasikursiu mėsai pasikepti - irgi reikės mokėti?


Rašyti komentarą...
N
Nesupratau
2018-08-27 16:35:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Belieka tik grybs ir uogas apmokestinti...
Atsakyti
0

A
Ausra
2018-08-27 18:18:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal apmokestinam seimo grybus,ka jie ten sedi ir mistinius mokescius kuria
Atsakyti
0

a
2018-08-27 16:53:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
...ir maudynes ežere...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų