Nauja paslauga: bankų pervedimams užteks telefono numerio

 Lietuvoje bus teikiama nauja paslauga, užtikrinsianti paprastesnius ir greitesnius mokėjimus tarp bankų – pinigus bus galima pervesti žinant tik gavėjo telefono numerį ar elektroninį paštą. Naujovę klientai galės išbandyti kitais metais, pranešė Lietuvos bankas.

Pasak jo, paslaugą ketina teikti trys bankai, per kuriuos vykdoma pusė visų mokėjimų Lietuvoje.

„Lietuvos banko specialistų sukurta paslauga leis gyventojams pervesti pinigus tarp skirtingų bankų vienu telefono mygtuko paspaudimu per kelias sekundes, nesirūpinant nei gavėjo sąskaitos numeriu, nei kurio banko klientas jis yra. Esame pasirengę šią paslaugą teikti visiems to pageidaujantiems mokėjimo paslaugų rinkos dalyviams“, – pranešime sakė LB valdybos narys Marius Jurgilas.

Sistema leidžia susieti savo banko sąskaitos numerį (IBAN) su telefono numeriu ar elektroninio pašto adresu ir atlikti mokėjimo pavedimus tarp skirtingų bankų, tiesiog pasirinkus gavėją iš kontaktų sąrašo mobiliajame telefone.

Dėl šios paslaugos centrinis bankas jau pasirašė sutartis su SEB, Šiaulių banku ir „Luminor“. Vieni bankai naująją paslaugą planuoja teikti iki 2019 metų vidurio, kiti – antrojoje kitų metų pusėje.

„Swedbank“ taip pat intensyviai dirba, kad galėtų šią naujovę pristatyti klientams. Svarstome ir kitas alternatyvas, kaip rinkai pasiūlyti šį funkcionalumą“, – komentavo „Swedbank“.

SEB bankas teigia, kad tokia galimybe jo klientai galės naudotis pirmąjį 2019 metų pusmetį.

„Mobiliųjų mokėjimų plėtra turėtų ypač sustiprėti prie šalyje diegiamos sąskaitos ir telefonų numerių susiejimo sistemos prisijungus daugumai bankų ir kitų mokėjimo paslaugų tiekėjų“, − SEB pranešime nurodo banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos departamento direktorius Vaidas Žagūnis.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Mantas Zalatorius sako, jog šalies bankai nuolat diegia pažangius technologinius sprendimus.

REKLAMA

„Beveik metais aplenkdami grafiką, bankai SEB ir „Swedbank“ prieš keletą mėnesių paleido momentinius mokėjimus. Dabar net pusė mokėjimų rinkos dalyvių iš karto prisijungia prie telefono numerio susiejimo paslaugos. Neabejojame, kad, šiai naujovei pasiteisinus, šį funkcionalumą diegs ir kitos finansų įstaigos, o konkretūs terminai priklauso nuo jų verslo planų“, – LBA pranešime teigė M. Zalatorius.

Centrinio banko teigimu, sąskaitos susiejimo su telefono numeriu paslauga leis sparčiau plėstis mokėjimų sistemai šalyje ir spartins momentinių mobiliųjų mokėjimų, alternatyvos įprastiems mokėjimams ir atsiskaitymams grynaisiais pinigais, plėtrą. Mobilieji mokėjimai šiuo metu yra ypač paplitę Skandinavijos valstybėse: Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų