Nacionalinio stadiono konkursas stringa: teliko vienas dalyvis

Nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje koncesijos konkursas stringa, mat iš dviejų dalyvių, lieka tik vienas – koncerno „Icor“ valdomos inžinerinių produktų ir sprendimų bendrovė „Axis Industries“ su partneriais. Teigiama, kad antrasis dalyvis „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ne taip pateikė pasiūlymą, tačiau toks komisijos sprendimas bus skundžiamas. 

7

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) ir Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) anksčiau pranešė, kad konkurso sąlygos numatė pasiūlymus pateikti per elektroninę sistemą, tačiau bendrovė Vilniaus nacionalinis stadionas, baigiantis terminui, pasiūlymą atnešė voke.

Sostinės savivaldybė kol kas nepatvirtina, jog buvo atmestas antrojo dalyvio – Vilniaus nacionalinio stadiono su partneriais pateiktas pasiūlymas, tačiau pati įmonė pranešė ketinanti skųsti koncesijos konkurso komisijos sprendimą pašalinti įmonės pasiūlymą iš konkurso.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nacionalinio stadiono projektai

Vilniaus mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas BNS kol kas nepatvirtino, kad buvo atmestas Vilniaus nacionalinio stadiono pasiūlymas. „Oficialus atsakymas bus pateiktas tik įvertinus abiejų dalyvių pasiūlymus. „Axis Industries“ savo pasiūlymą turėtų pristatyti sausio 31 dieną“, – BNS sakė A. Zubriakovas.

REKLAMA

Tuo tarpu „Vilniaus nacionalinio stadiono“ vadovas Renatas Načajus išplatintame pranešime spaudai teigia skųsiantis daugiafunkcio komplekso komisijos sprendimą, kuriuo jų pasiūlymas buvo pašalintas iš konkurso. Jo teigimu, nurodytas formalus neatitikimas konkurso taisyklėms neturėtų būti svarbesnis už pasiūlymo turinį, o konkurse likus vienam dalyviui apribojamas visuomenės interesas turėti geriausiai visų poreikius atitinkantį nacionalinį stadioną.

„Gerbiame komisijos nuomonę, bet nepritariame jų deklaratyviems teiginiams, kurių pagrindu esame šalinami iš konkurso. Manome, kad dėl vieno biurokratinio mygtuko paspaudimo konkurse likus vienam dalyviui kaip tik būtų pažeidžiamas konkurencijos skatinimas, visuomenės interesas ir galimybė išsirinkti projektą, geriausiai atitinkantį gyventojų lūkesčius ir racionalų valstybės lėšų panaudojimą“, – teigia R. Načajus.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ vadovas tvirtina ketinantis skųsti komisijos sprendimą.

„Preliminarių pasiūlymų pateikimas yra tik vienas iš konkurso etapų, kai svarbiausias turėtų būti pasiūlymo turinys. Šiuo atveju norima konkurse palikti vieną dalyvį net neperžiūrėjus pasiūlymų turinio ir neįvertinus, kuris geriau atliepia plačius gyventojų poreikius. Deja, į turinį kol kas apskritai nebuvo kreipiamas dėmesys“, – sako R. Načajus.

77,886 mln. eurų vertės pasiūlymą bendrovė ruošė konsultuodamasi su 5 žvaigždučių UEFA sertifikatą turinčia Amsterdam Arena ir daugiau nei 300 projektų visame pasaulyje įgyvendinusiais subrangovais „KAYI Insaat“ grupe.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų