Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daiva Trečiokaitė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Vertingiausias austrų prekinis ženklas – energinių gėrimų gamintojas „Red Bull“ – skaičiuoja sumažėjusį pelną. Pirmą kartą nuo 2008 m. „Red Bull“ pelnas smuko, nors kasoje vis tiek guli apie 0,5 mlrd. eurų. Investicijos į „Formulės“ lenktynes, futbolą ir įvairias kitas sporto šakas daug kainuoja.

REKLAMA

Pagal paskelbtus naujausius įmonės duomenis, pernai pelnas siekė beveik 400 mln. eurų, dar prieš metus buvo daugiau nei 400 mln., taigi pirmą kartą per pastaruosius penkerius metus sumažėjo 18 proc. Viena esminių priežasčių – investicijos į rinkodarą. Antra priežastis – sumažėjusi apyvarta. 6 proc. smuktelėję pardavimai sudaro 2,5 mlrd. eurų apyvartą.

Tai neveikia įmonės veiklos, tik keičia pelno paskirstymo tradiciją. Paprastai pusė jo lieka firmai, kitą pusę dalijasi akcininkai: du tailandiečiai atsiriekia 51 proc., „Red Bull“ vadovui, vienam stipriausių austrų vadybininkų Dietrichui Mateschitzui tenka likusi dalis. Šįmet tai sudaro 90 mln. eurų, taigi milijonierius nebesusižeria triženklės milijonų eurų sumos kaip prieš metus. Jo turtas skaičiuojamas 5,5 mlrd. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Tikimasi, kad šįmet apyvarta kils dėl didėjančių pardavimų pagrindinėse rinkose – Vakarų Europoje ir JAV bei vadinamosiose ateities šalyse – besivystančiose valstybėse.

Smūgis knygų verslui

9,99 euro už 650 tūkst. knygų per mėnesį – tiek nuo antradienio kainuoja prekybos internetu milžino „Amazon“ knygų abonementas vokiškai kalbančiose šalyse. Į sąrašą įeina ir 40 tūkst. knygų vokiečių kalba.

Tai austrai vertina kaip knygų verslo puolimą, todėl kyla diskusijos apie perpardavimo kainų sistemos pokyčius, galimas didesnes (10 proc.) dotacijas menininkams ir poreikį elektroninės knygos kainą priimti rimtai, nes dar ir dabar dažnai leidyklos elektroninę knygos versiją įskaičiuoja kaip priedą, bet neįvertina, kad elektroninė turi atitikti ne mažiau nei 80 proc. popierinės knygos kainos.

Yra ir kitas, senovinis būdas gauti knygų – bibliotekos. Dauguma jų jau siūlo elektronines knygų versijas. Tarkim, Vienos biblioteka turi 35 tūkst. elektroninių knygų pavadinimų. Ir tai kur kas pigesnis būdas nei siūlomas „Amazon“.

REKLAMA
REKLAMA

Leidyklos, rašytojai ir knygų prekybininkai „Amazon“ abonementą vertina kaip jų puolimą, tačiau pripažįsta, kad tai – ateities metodas, kurio valdyti nori patys knygų leidėjai.

Tenkina darbo laikas

90 proc. austrų visiškai tenkina jų darbo laikas, krūvis ir tempas. Taip gerai savo darbą Europoje vertina tik danai, suomiai, estai, olandai ir belgai. Kas ketvirtas austras dirba ne visą darbo dieną. Ypač tai vertina moterys – prieš tris dešimtmečius tokių buvo vos 16 proc., o šiandien – beveik pusė.

Austrai dirba vidutiniškai 36 valandas per savaitę. 19 proc. austrų kartą per mėnesį dirba naktį, kas ketvirtas – kartą per mėnesį eina dirbti sekmadienį, ir tai beveik atitinka Europos vidurkį. Tačiau dvigubai nei prieš dešimt metų padaugėjo dėl psichikos ligų praleistų darbo dienų.

Beje, austrai kartu su Maltos gyventojais turi daugiausia Europoje laisvų dienų – 38 dienas per metus, t. y. 25 atostogų dienos ir 13 įstatymu numatytų šventinių dienų.

REKLAMA
REKLAMA

Turistus iš Azijos ypač domina vienas kaimelis

Nedidelis kaimelis Alpių papėdėje tampa lankomiausia turistų iš Azijos vieta Austrijoje, tačiau vietiniai verslininkai dar nelabai žino, ką su tuo daryti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų