REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Metų pradžia – laikas, kai daugiausia žmonių ryžtasi keisti darbą. Visgi sprendimas palikti darbovietę turėtų būti gerai apgalvotas, kad vėliau netektų gailėtis. Prieš pradedant dairytis naujos darbo vietos, vertėtų įvertinti profesinio tobulėjimo, didesnio finansinio atlygio ir kitas dabartinės darbovietės galimybes. Į ką atkreipti dėmesį?

Metų pradžia – laikas, kai daugiausia žmonių ryžtasi keisti darbą. Visgi sprendimas palikti darbovietę turėtų būti gerai apgalvotas, kad vėliau netektų gailėtis. Prieš pradedant dairytis naujos darbo vietos, vertėtų įvertinti profesinio tobulėjimo, didesnio finansinio atlygio ir kitas dabartinės darbovietės galimybes. Į ką atkreipti dėmesį?

REKLAMA

„Dažniausios darbo keitimo priežastys – per mažas atlyginimas, nepakankamos profesinio tobulėjimo galimybės, nesutarimai su vadovais ar kolegomis.

Pajutus, kad darbo sąlygos ar mikroklimatas nebetenkina, rekomenduoju nepriimti skubotų sprendimų ir pirmiausia įvertinti ateities perspektyvas dabartinėje darbovietėje, o tik tuomet svarstyti apie darbo keitimą“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė. 

Ekspertės teigimu, siekiant karjeros pokyčių, svarbiausia atrasti sritis, kuriose norisi augti ir įvardinti įgūdžius, kuriuos vertėtų lavinti. Dažniausiai ieškoti galimybių „pasimatuoti“ naują profesiją galima ir įmonėje, kurioje šiuo metu dirbate“, – sako E. Staniulionė.

REKLAMA
REKLAMA

Išdrįsti pasikalbėti apie didesnį atlygį

Didesnis atlyginimas – pagrindinė priežastis dėl kurios darbą sutiktų keisti didžioji dalis lietuvių. 30 proc. žmonių keisdami darbą tikisi, kad atlygis bus didesnis 20‒30 proc., rodo reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

REKLAMA

„Nors kalbėtis apie didesnį atlygį su vadovu gali būti sunku, tačiau prieš priimant sprendimą palikti dabartinę darbovietę, siūlau tai padaryti.

Žinoma, tokiam pokalbiui reikia tinkamai pasiruošti ‒ įvertinti savo indėlį komandos ar kompanijos gerovei, paminėti sėkmingai įgyvendintus projektus, padidėjusias atsakomybes, papildomas užduotis, jei tokių turėjote pastaruoju metu“, – pataria E. Staniulionė. 

Anot jos, svarbu vadovui nekelti ultimatumo ir kaip argumento nepateikti didesnio kolegos atlyginimo. Informacija gali būti klaidinga, o toks darbuotojo elgesys priimtas kaip neprofesionalus, todėl ekspertė pataria susikoncentruoti tik į asmeninius pasiekimus ir lūkesčius.

REKLAMA
REKLAMA

Įvertinti karjeros galimybes 

Viena dažniausių priežasčių, lemiančių darbuotojo išėjimą – siekis tobulėti, užimti aukštesnes pareigas. „Visų pirma patariu pasidomėti augimo galimybėmis dabartinėje darbovietėje, apie tai atvirai pasikalbėti su vadovu, komanda. Gali būti, jog reikalinga tik šiek tiek didesnė jūsų iniciatyva ir kolegų palaikymas“, – pataria ekspertė.

E. Staniulionė taip pat ragina pasidomėti, galbūt įmonėje egzistuoja mentorystės ar karjeros programos, sukurtos ugdyti talentus ir suteikiančios galimybę iš arčiau susipažinti su aukštesnių pareigų pozicijomis. 

„Net 30 proc. darbuotojų, dalyvaujančių „Bitės“ organizuojamoje talentų programoje, pelno paaukštinimą. Programoje dalyvaujantiems darbuotojams suteikiama galimybė iš arčiau stebėti vadovo atliekamas užduotis ir įgyti naujų problemų sprendimo, projektų valdymo įgūdžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ši ir panašios iniciatyvos darbuotojams leidžia efektyviai mokytis ir susipažinti su aukštesnių pozicijų darbo specifika“, – sako E. Staniulionė. 

Nesutarimus spręsti nedelsiant 

Mintis apie darbo keitimą gali pakurstyti ir nesutarimai su kolegomis ar vadovais. „Išsiskiriančios nuomonės kolektyve – natūralus reiškinys, tačiau svarbu, jog tiek vadovai, tiek darbuotojai, skirtų pakankamą dėmesį užtikrindami, jog nesutarimas neperaugtų į rimtesnį konfliktą, dėl kurio darbuotojas gali nuspręsti netgi keisti darbą“, – sako ekspertė.

E. Staniulionės teigimu, pajutus įtampą kolektyve svarbu nedelsti ir kuo skubiau inicijuoti atvirą ir konstruktyvų pokalbį su komandos nariais, jei reikia, įtraukiant ir vadovus. „Tiesa, jei ginčas įvyko staiga, vertėtų šiek tiek palaukti, kol nurimsite ir tik tada kalbėtis, vadovaujantis argumentais, bet ne emocijomis“, – priduria ji.

Įvertinus visas ateities perspektyvas esamoje darbovietėje, galėsite priimti pagrįstą sprendimą keisti darbą arba iš naujo atrasti save dabartinėje kompanijoje. „Jei visgi dabartinės darbo sąlygos, kultūra ar mikroklimatas netenkina ir netikite, jog tai būtų galima išspręsti, darbo keitimas gali atnešti daugybę teigiamų pokyčių ir naujų karjeros perspektyvų“, – sako E. Staniulionė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų