Maisto produktų kainos pasiekė pavojingai aukštą lygį ir milijonus žmonių įstūmė į didžiulį skurdą, teigia Pasaulio banko vadovas.

Remiantis antradienį paskelbta Pasaulio banko ataskaita, maisto produktų kainos pasaulyje pernai didėjo 29 proc. Tai yra tik 3 proc. mažiau nei visų laikų rekordas, pasiektas 2008-aisiais, praneša agentūra „dapd“.

Aukštos kainos gali prisidėti prie politinio nestabilumo, įspėjo Pasaulio banko vadovas Robertas Zoellickas. Labiausiai kenčia žmonės vadinamojo Trečiojo pasaulio šalyse.

Pasaulio banko vertinimu, dėl išaugusių kukurūzų, kviečių ir aliejaus kainų nuo praėjusio birželio 44 mln. žmonių atsidūrė didžiuliame skurde. Anot R. Zoellicko, kainos greičiausiai ir toliau didės. Tai, be kita ko, susiję su eksporto draudimu ir prastomis orų sąlygomis.


Rašyti komentarą...
c
cipas
2011-02-16 22:21:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maistas brangsta, atlyginimai ne. Viskas logiška ir proporcinga.
Atsakyti
0

B
Badas
2011-02-17 22:24:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu maisto kainų augimas nebus nedelsiant sustabdytas, ne tik kad pinigai taps beverčiai, bet ir prasidės badas. Kubilius su kažkuom vis kovoja. ministrai cirkinasi. Kubiliaus prietėlis Kreivys, prieš keletą dienų viešai užtikrino, kad cukraus kainos neaugs, tegu dabar Kubilius nueina į parduotuvę. Nebegalima tikėti melagiais. reikia juos vyti iš valdžios.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų