naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus karui Ukrainoje, prekybininkai ėmėsi masiškai atsisakyti rusiškų ir baltarusiškų prekių. Panašus priemonių imasi ir maisto bei prekių pristatymo tarnybų platformos, klientams yra siūlomos alternatyvos.

Prasidėjus karui Ukrainoje, prekybininkai ėmėsi masiškai atsisakyti rusiškų ir baltarusiškų prekių. Panašus priemonių imasi ir maisto bei prekių pristatymo tarnybų platformos, klientams yra siūlomos alternatyvos.

REKLAMA

Ekspertai pasakoja, kad kol nėra žinomos visos detalės dėl veiklos Rusijoje, „Amber Food“ vis dar liks atokiau nuo platformų sąrašų.

Visiškai atsisakyta rusiškų prekių

„Bolt Food“ vadovas Lietuvoje Justinas Bambalas kalbėjo, kad platformoje rusiškų prekių neliko jau nuo kovo mėnesio.

„Greitojo prekių pristatymo platformoje „Bolt Market“ dar kovo mėnesį buvo sustabdyta prekyba visomis rusiškomis prekėmis. Reikia pastebėti, kad jos sudarė tik nedidelę dalį parduotuvių asortimente, todėl vartotojai nesunkiai gali rasti joms pakaitalą, o didžioji dauguma pokyčio net nepastebėjo“, – teigė J. Bambalas.

Jis pabrėžė, kad jau nuo karo pradžios imtasi tiekti pagalbą Ukrainai ir stabdyti pinigų skyrimą šalims agresorėms.

J. Bambalas pasakojo, kad Ukrainos problemos įmonei yra labai aktualios, todėl situacija su „Amber Food“ restoranais buvo atidžiai sekama.

REKLAMA

„Nuolat palaikome daugiau kaip 100 savo kolegų, tęsiančių „Bolt” veiklą Ukrainoje. Nesame abejingi ir mūsų klientų nuomonei bei visuomenės nuotaikoms šiuo nelengvu metu, todėl iškart atkreipėme dėmesį ir kurį laiką sekėme situaciją su „Amber Food“ restoranais“, – sakė pašnekovas.

REKLAMA

Tinklas pažadėjo sustabdyti veiklą Rusijoje, tačiau to nepadarė, todėl vis dar sklandant abejonėms, restoranai buvo pašalinti iš programėlės.

„Išklausėme jų poziciją ir atsižvelgėme į pareiškimus stabdyti veiklą Rusijoje, nes esame linkę pasitikėti kiekvienu iš savo restoranų-partnerių. Vis tik bėgant laikui esminių pokyčių šioje situacijoje nebuvo, todėl bendradarbiavimas buvo sustabdytas. Kol nebus išsklaidytos bet kokios abejonės dėl ryšių su Rusija, galimybių grąžinti restoranus į mūsų platformą nematome“, – kalbėjo J. Bambalas.

REKLAMA

Jis teigė, kad klientų srautui šis veiksmas įtakos neturėjo, jiems yra siūlomas platus alternatyvių restoranų pasirinkimas.

Bendradarbiavimas buvo sustabdytas

„Wolt“ vadovė Baltijos šalims Liis Ristal komentavo, kad vos prasidėjus karui iš platformos buvo pašalinti rusiški produktai.

„Vos prasidėjus karui mes ėmėmės veiksmų, kad sustabdytume partnerystę su restoranais ir parduotuvėmis, kurias kontroliuoja arba remia Rusijos vyriausybė ar valstybė. Taip pat paprašėme visų savo partnerių Baltijos šalyse pašalinti iš platformos produktus, kurie pagaminti Rusijoje, iš jos tiekiami, arba yra tiesiogiai susiję su Rusijos vyriausybe“, – kalbėjo L. Ristal.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, bendradarbiavimas su „Amber Food grupe“ buvo sustabdytas kilus neaiškumų dėl jos ryšių su Rusija.

„Visgi, „Vičiūnų grupė“ paskelbė, jog sustabdys gamybą Rusijoje ir visiškai paliks šią rinką, o „Amber Food grupė“ patikino mus, kad, nepaisant tų pačių akcininkų, įmonė nėra integruota į „Vičiūnų grupės“ struktūrą, neturi konsoliduotų ataskaitų ir veikia savarankiškai“, – aiškino L. Ristal.

Anot jos, bendradarbiavimas buvo atnaujintas, tačiau įmonių grupės ryšiai su Rusija vis dar išlieka neaiškūs.

REKLAMA

Perka „Amber Food“ akcijas

Šią savaitę pranešta, kad verslininkas Gediminas Balnis išpirks 80 proc. grupės akcijų iš jas valdančių Kauno mero Visvaldo Matijošaičio bei jo šeimos narių įmonių. Užbaigus sandorį G. Balnis taps 100 proc. restoranų grupės akcijų savininku, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sandorio finansavimui G. Balnis ketina panaudoti savo turimą 20 proc. akcijų paketą nekilnojamojo turto valdymo įmonėse. Sprendimą akcininkai priėmė vakar, balandžio 25 dieną, sandorį ketinama užbaigti per gegužę.  

REKLAMA

„Vičiūnų grupė“ prasidėjus Kremliaus agresijai Ukrainoje, toliau veikia Rusijoje, ten moka mokesčius ir taip netiesiogiai finansuoja karą. Dėl to viešojoje erdvėje kilo didelis pasipiktinimas grupės akcininkais, organizuojamos įvairios akcijos prieš jiems priklausančias įmones.

„Suvokdamas, kad šiandien patiriama krizė gali padaryti neatitaisomą žalą tiek prekės ženklų reputacijai, tiek grupės veiklos tęstinumui ir siekdamas išsaugoti beveik 15 metų kurtą verslą bei darbo vietas daugiau nei tūkstančiui žmonių, nusprendžiau išpirkti visas akcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip prisiimu visą verslo riziką ir atsakomybę, tačiau esamomis sąlygomis reikia greito ir iš esmės situaciją keičiančio sprendimo“, – pranešime cituojamas G. Balnis. 

Pasak jo, „Amber Food“ yra visiškai autonomiškas verslas, kuriame V. Matijošaitis ir jo šeimos nariai veikia kaip investuotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų