„Luminor“ riboja kodų kortelių funkcionalumą, mažina dienos mokėjimų limitą

Nuo liepos 2 dienos „Luminor“ savo klientams apribos internetinės bankininkystės kodų kortelių funkcionalumą, pranešė bankas.

Skelbiama, kad tai bus vienas iš tarpinių sprendimų siekiant paskatinti klientus pasirinkti kitus prisijungimo prie interneto banko būdus, nes nuo rugsėjo 10 d. nustos galioti kodų kortelės.

Tokį sprendimą „Luminor“ priėmė dėl griežtėjančių ES reikalavimų, taikomų skaitmeninėms asmens autentifikavimo priemonėms ir siekdamas apsaugoti bankų klientų duomenis.

Anksčiau kodų kortelių funkcionalumą apribojo ir jų visai atsisakė ir kiti didžiausi šalies bankai – „Swedbank“ ir SEB.

„Reikia pripažinti, kad kodų kortelės puikiai pasitarnavo plėtojantis interneto bankininkystei, tačiau pasaulis keičiasi, tampa kur kas technologiškai pažangesnis. Fizinė kortelė šiame pasaulyje atrodo tarsi atgyvena. Todėl mes savo klientams siūlome kur kas pažangesnius ir saugesnius sprendimus – jie gali naudotis „Smart-ID“ programėle arba mobiliuoju parašu“, – pranešime žiniasklaidai cituotas „Luminor“ Skaitmeninių kanalų vystymo vadovas Evaldas Ruzgys.

„Smart-ID“ programėlė yra nemokamas asmens autentifikavimo sprendimas, skirtas išmaniesiems įrenginiams turintiems „Android“ bei „iOS“ operacinę sistemą, užtikrinantis saugią ir patogią prieigą prie interneto banko ir šioje aplinkoje atliekamų operacijų. Norint aktyvuoti „Smart-ID“ nebūtina atvykti į banko skyrių, autentifikavimo procedūra yra paprasta, patikima ir labai greita. Besinaudojantiems programėle klientams nebereikia nešiotis kodų kortelės – užtenka kasdien naudojamo išmaniojo telefono.

Tiems, kurie ieško alternatyvų ar neturi išmaniojo telefono, bankas siūlo kodų generatorių „Digipass 260“. Šį įtaisą galima gauti bet kuriame „Luminor“ klientų konsultavimo centre. Taip pat prisijungimui prie interneto banko ar mokėjimų tvirtinimui galima naudoti mobilų parašą ar E.parašą.

„Luminor“ informavo, kad klientams, turintiems kodų korteles, nuo šių metų liepos 2-osios bus taikomas dienos mokėjimų limitas – 50 eurų. Nuo rugsėjo 10 dienos mokėjimai naudojantis kodų kortelėmis bus nebegalimi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų