Lietuvos ir Kinijos santykiai kaista: eksportas galėtų būti nukreipiamas į Taivaną

Kaistant Lietuvos ir Kinijos santykiams, verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ teigia, kad šalies eksportas, anksčiau tekęs Kinijos rinkai, iš dalies gali būti nukreiptas į Taivano rinką.

Pasak agentūros Eksporto departamento vadovės Rasos Uždavinytės, Lietuvos įmonės gali pasinaudoti palankiai susiklosčiusiais santykiais su Taivanu ir įžengti į šią rinką.

„Taivano rinka gali būti dar ir geresnė galimybė Kinijos kontekste, nes ji daug mažesnė, tai pakankamai greita rinkos pakeičiamumo galimybė mūsų verslininkams persiorientuoti ir tapti rimtesniais partneriais“, – žurnalistams antradienį sakė R. Uždavinytė.  

Taivanas jau šiai dienai labai rimta ir prioritetinė rinka industrinių lazerių srityje – per septynis šių metų mėnesius į Taivaną eksportavome lazerių už 2 mln. eurų“, – kalbėjo ji.

Lietuviškos kilmės eksporto į Kiniją ir Taivaną struktūra yra panaši – į abi valstybes eksportuojama mediena ir jos gaminiai, optikos prietaisai – daugiausia lazeriai, chemijos produktai.

Pasak R. Uždavinytės, į Taivaną dabar būtų palankus metas įžengti Lietuvos maisto ir gėrimų, tekstilės gamintojams, esama galimybių plėtoti e. komerciją.

„Vertiname, kad net jei atsitiktų reikšmingesnės ekonominės sankcijos, kurių kol kas nėra, šiai dienai lietuviškos kilmės eksportui į Kiniją nutrūkus, poveikis būtų apie 70 mln. eurų. 2020 metais Lietuva į Kiniją eksportavo prekių už 316 mln. eurų, iš jų 244 mln. eurų sudarė lietuviškos kilmės prekių eksportas“, – sakė R. Uždavinytė.  

Trečiadienį vyks pirmasis Taivano ir Lietuvos verslo renginys, kuriame dalyvaus daugiau nei 20 Lietuvos įmonių. Spalio pabaigoje tikimasi sulaukti Taivano delegacijos, kuri dalyvaus Taivano ir Lietuvos verslo forume.

Šalių diplomatiniai santykiai šiemet stiprėjo – Taivanas liepą paskelbė Lietuvoje atskirai nuo Kinijos atidarysiantis savo atstovybę, kurios pavadinime bus vartojamas neoficialus šios salos pavadinimas.

Kinija priešinasi Taivano pavadinimo naudojimui ir vengia bet kokiu atveju vartoti žodį „Taivanas“, kad tai nesuteiktų salai tarptautinio legitimumo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų