„Lietuvos geležinkeliai“ privalės nutraukti šimtatūkstantinį pirkimo konkursą

Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ privalo nutraukti 200 tūkst. eurų vertės LED šviestuvų pirkimo konkursą, kurio sąlygos buvo sukurtos specialiai vienam tiekėjui, pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). „Lietuvos geležinkelių“ atstovas sako kol kas negalintis pasakyti, ar konkursas bus nutrauktas. 

Pasak Viešųjų pirkimų tarnybos, konkurso laimėtoja buvo pripažinta Vilniaus šviesos sistemų ir šviestuvų prekybos bendrovė „Korgas“, pasiūliusi didžiausią kainą - 199,7 tūkst. eurų. „Lietuvos geležinkeliai“ protegavo būtent šią tiekėją ir jos pasiūlymą vertino ignoruojant tai, kad ji neatitiko konkurso sąlygų, teigia VPT.

„Lietuvos geležinkeliams“ reikėtų orientuotis į gerąją pasaulinę praktiką, kai perkami ne šviestuvai, o apšvietimas: pirkimo sąlygose užtektų nurodyti reikalingą apšviesti plotą bei apšvietimo intensyvumą. Tokiu būdu eliminuotume pirkimus, kuriuose perkami tik tam tikri šviestuvai, kuriems tinka tik tam tikros lemputės, gaminamos tik tam tikro gamintojo, kuriam atstovauja tik tam tikras tiekėjas“, - pranešime spaudai teigė VPT direktorė Diana Vilytė.

REKLAMA

Anot jos, „Korgas“ ne pirmą kartą laimi „Lietuvos geležinkelių“ konkursus - nuo 2012 metų bendrovė laimėjo keturis konkursus, kurių bendra vertė - daugiau nei 295 tūkst. eurų.

„Lietuvos geležinkelių“ Pirkimų centro direktorius Saulius Braziulis BNS sakė kol kas negalintis pasakyti, ar bendrovė nutrauks konkursą.

„Mūsų specialistai turi įvertinti Viešųjų pirkimų tarnybos argumentus, nes tie argumentai labai techniniai. Galbūt mes nutrauksime, bet galime nesutikti su jų argumentais arba sutikti ne su visais“, - teigė S.Braziulis.

„Tie pažeidimai, apie kuriuos kalba Viešųjų pirkimų tarnyba, yra dėl techninių parametrų. Tuos LED'us naudojame pervažose ir kituose infrastruktūros objektuose, todėl jiems taikome ypatingus, griežtus reikalavimus. Ginčas vyksta, ar reikia tokių reikalavimų, ar yra kitų būdų pasiekti tuos rezultatus“, - tvirtino S.Braziulis.

Anot jo, kiti konkurso dalyviai galėjo apskųsti jo sąlygas, bet to nepadarė. Inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“, pasiūliusi 164,8 tūkst. eurų kainą, pasak S.Braziulio, nepratęsė savo pasiūlymo, o kiti tiekėjai - šviesos sistemų tiekimo bendrovė „Enim“ (147,8 tūkst. eurų) ir „Vr Elektric“ (113,3 tūkst. eurų - neatitiko konkurso sąlygų ir jų pasiūlymai buvo atmesti.

„Lietuvos geležinkelių“ vadovo patarėjas komunikacijai Darius Tarasevičius BNS teigė, jog bendrovė konkurso sąlygas parengė tinkamai, ir neigė VPT pareiškimą, jog įmonė proteguoja „Korgą“.

„Ne visuomet pigiausios kainos sprendimai lemia geriausią kokybę. Pagal techninius parametrus mes tuos šviestuvus rinkomės ir man sunku, nežinant visos situacijos, atsakyti, kokie buvo priimti sprendimai. Aš manau, kad sprendimai buvo priimti optimalūs“, - kalbėjo D.Tarasevičius.

Jo teigimu, „Lietuvos geležinkeliai“ kol kas nėra apsisprendę, ar VPT įpareigojimą nutraukti konkursą skųs teismui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų