Didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ prognozuoja, kad šeštadienio naktį praūžusios audros nuostoliai sieks 1 milijoną litų, nukentėjusių draudėjų, prognozuojama, bus iki 600, o šią audrą vadina viena iš smarkiausių šiais metais.

„Lietuvos draudimas“ po audringos nakties šeštadienio rytą pradėjo skambučių centro 1828 darbą, į įvykių vietas išsiųsti turto žalų ekspertai apžiūri, vertina ir registruoja žmonių patirtus nuostolius.

Nuo 9.00 val. ryto pradėjęs dirbti skambučių centras per kelias valandas jau užregistravo per 100 įvykių, dar apie 60 bendrovės klientų apie nuostolius pranešė internetu www.ld.lt. Šiuo metu, pasak bendrovės pranešimo, per keturias valandas užregistruotų nuostolių atlyginimui rezervuota 240 tūkstančių litų. Dažniausiai registruojamos žalos yra nuo krintančių medžių ar jų dalių nukentėję pastatai, ypač jų stogai, šiltnamiai, ūkiniai pastatai, apgadinti ar sugriauti kaminai. Vidutinė žala siekia 1500 litų. Yra registruota apgadintų automobilių, kuriuos sulamdė užvirtę medžiai, tokių žalų vidutinis nuostolis, prognozuojama, bus 3-4 tūkstančiai litų.

REKLAMA

„Sužinoję apie audros mastą, šeštadienį į darbą iškvietėme skambučių centro specialistus, kad visi gyventojai galėtų nedelsiant užregistruoti savo patirtus nuostolius. Įvykius registruoja 5 “Lietuvos draudimo„ skambučių centro ekspertai, kiti gyventojai savo patirtas žalas registruoja internetu. Kviečiu gyventojus pačius fotografuoti patirtus nuostolius ir registruoti juos internetu, smarkiausiai nukentėjusiose Šilalės, Šilutės, Pagėgių, Tauragės regionuose jau dirba mūsų apžiūrų ekspertai, kurie vietoje registruoja įvykius“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų ekspertizių skyriaus vadovas Mantas Norkus.

Šios nakties audros nuostolius skaičiuoja ir Panevėžio, Utenos, Kauno, Radviliškio regionų gyventojai.

„Lietuvos draudimas“ jau gavo pranešimus apie keletą didesnių žalų: audra nuplėšė 200 kvadratinių metrų pastato stogo, apgadino gegnes, šiam objektui nuostolis sieks 10 tūkstančių litų. Šilutės rajone nuvirtęs kaminas apgadino stogo konstrukcijas, rezervuota suma žalai atlyginti – 13 tūkstančių litų, Šilalės rajone nukentėjo gamybinės įmonės pastato stogas, nuostolis – 8000 litų.

„Manome, kad šios nakties audra gali būti viena smarkiausių šiais metais. Atsižvelgiant į tai, jog ne visi klientai žino, kad šiandien dirba skambučių centras, pirmadienį laukiame dar daugiau pranešimų apie įvykius“, – sako M. Norkus.

„Lietuvos draudimo“ skambučių centras 1828 šeštadienį dirbs iki 17 val., sekmadienį klientams bendrovė siūlo registruoti įvykius internetu.

Įvykius registruoti bus galima visą kitą savaitę, standartinis pranešimo apie įvykį terminas dėl šios audros pratęsiamas tol, kol visi klientai praneš apie savo patirtus nuostolius. Tikslesni gamtos šėlsmo padarytų nuostolių duomenys bus žinomi pirmadienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų