Lietuvoje pastebėtas „Alibaba“ įkūrėjas

Lietuvoje pastebėtas Kinijos prekybos milžino „Alibaba“ įkūrėjas Jackas Ma. Nuotrauka su juo pasidalino nekilnojamojo turto advokatų kontoros „RELEGAL" advokatas Vidas Rudokas savo „LinkedIn" paskyroje.

Prie nuotraukos advokatas rašė: „Neįtikėtina sutikti filantropą, verslo guru ir puikų žmogų Jacką Mą Vilniuje!" 

Su advokatu kol kas susisiekti nepavyko.

„Versli Lietuva“, besirūpinanti užsienio investicijų pritraukimų į mūsų šalį, portalą tv3.lt informavo neturinti jokių žinių apie galimą vieno turtingiausių pasaulio žmonių vizitą.

2016 metų kovą su „Alibaba“ įkūrėju buvo susitikęs tuometinis premjeras Algirdas Butkevičius, lankęsis Kinijoje.

Tuo metu Vyriausybės išplatintame pranešime teigiama, kad Kinijos kompanijos vadovas susitikime sakęs, kad jo bendrovė yra suinteresuota plėsti veiklą Rytų Europoje. Esą J. Ma laiko Lietuvą šalimi, kuri gali atverti eurozonos rinką.

Verslininkas esą taip pat sakęs, kad Lietuvos premjero pasiūlymas kurti logistikos centrą yra vertas dėmesio. Pranešime taip pat nurodoma, kad Kinijos kompanijos vadovas pažadėjęs apsvarstyti kvietimą apsilankyti Lietuvoje ir įvertinti tokią galimybę.

Pasitrauks iš pareigų rugsėjį

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad „Alibaba“ valdybos pirmininkas Jackas Ma žada 2019 metais atsistatydinti.

„Alibaba“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Jackas Ma 2019 metų rugsėjo 10 dieną pasitrauks iš Kinijos elektroninės prekybos milžinės vadovo posto, pirmadienį paskelbė bendrovė.

Siekdamas „užtikrinti sklandų perėjimą“, J. Ma dar 12 mėnesių eis vykdomojo valdybos pirmininko pareigas, kurias, pasibaigus šiam laikotarpiui, perduos generaliniam direktoriui Danieliui Zhangui.

„Nors kitus 12 mėnesių dar eisiu vykdomojo valdybos pirmininko pareigas, glaudžiai bendradarbiausiu su Danieliumi, kad užtikrinčiau sklandų ir sėkmingą perėjimą“, – pareiškė J. Ma.

„Po to iki mūsų metinio akcininkų susirinkimo 2020 metais dirbsiu „Alibaba“ valdyboje“, – pridūrė jis.

Prieš pasukdamas į verslą, J. Ma, kuriam pirmadienį sukako 54 metai, dirbo anglų kalbos mokytoju, tačiau 1999 metais įkūrė „Alibaba“, kuri tapo interneto prekybos milžine, o jį pavertė vienu turtingiausių pasaulio gyventojų.

„Alibaba“ kapitalizacija siekia 420 mlrd. JAV dolerių, o įmonės įplaukos paskutinį ketvirtį sudarė 11,83 mlrd. JAV dolerių ir buvo 60 proc. didesnės negu tuo pat laikotarpiu metais anksčiau.

J. Ma turto vertė, ekspertų vertinimais, sudaro beveik 40 mlrd. JAV dolerių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų