Lietuvoje 5G sunkiai skinasi kelią: stringa ryšio diegimas

5G ryšys toliau sunkiai skinasi kelią Lietuvoje. Pernai planuotas 700 MHz dažnių juostos (vienos iš trijų šiam ryšiui skirtų) aukcionas taip ir nepaskelbtas, nenumatyta net konkreti data, rašo „Verslo žinios“. 

Pasak jo, siūlomi reikalavimai potencialiems pirkėjams yra tokie, kad verčia pagalvoti, ar apskritai verta jame dalyvauti. 

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) sako, kad aukcioną skelbs, kai bus patvirtinti 5G plėtros plano pakeitimai ir aukciono sąlygos. Projektai baigiami rengti, tačiau dėl gautų pastabų iš operatorių ir valstybės institucijų tebevyksta derinimas.

BNS primena, kad RRT vadovas Feliksas Dobrovolskis gegužės pabaigoje išsakė viltį, jog naujos kartos 5G ryšio plėtrai reikalingi dažnių aukcionai bus paskelbti dar pirmąjį šių metų pusmetį. 

Jau anksčiau skelbta, kad 5G ryšio diegimas Lietuvoje susiduria su sunkumais, vienas didžiausių – derybos su Rusija dėl prioritetinės 3,5 GHz dažnių juostos atlaisvinimo. 

Kai kurie operatoriai sausį BNS tarp problemų įvardijo ir tai, kad rinkoje trūksta 5G palaikančių galutinių įrenginių, įskaitant išmaniuosius telefonus ir planšetes.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų