REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didelį pagreitį įgavusi informacinių technologijų (IT) raida, pakeitė darbo kultūros sampratą, o kartu ir tradicinį požiūrį į darbo vietą. Šiandien kompanijų konkurencinis pranašumas vis dažniau priklauso nuo galimybės greičiau ir mobiliau reaguoti į besikeičiančią verslo aplinką. Laisvė dirbti bet kur, bet kuriuo metu ir naudojant turimas technologijas darosi vis svarbesnė.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinės IT kompanijos „DPA Lietuva“ vadovo Lauryno Truncės įsitikinimu, tobulėjant technologijoms, turi keistis ir mūsų darbo įpročiai bei įrankiai.

REKLAMA

„Nors technologijos bei veiklos tempai pasikeitė, daugeliu atvejų naudojami darbo įrankiai išliko tie patys. Tačiau reikia suprasti, kad organizacijų darbuotojai atlieka skirtingas funkcijas, tad jų poreikiai, darbo vieta bei įrankiai skiriasi“, - teigia L. Truncė.

Pasak IT specialistų, prieš dešimtmetį mums pakako stacionaraus kompiuterio, fakso ir dar kelių priemonių, kurios užtikrindavo sklandų darbą biure. Tačiau šiandien, įmonių darbuotojai nuolat keliauja, todėl jų darbo efektyvumas dažnai priklauso nuo galimybės dirbti ir gauti reikiamą informaciją už biuro ribų. Kompanijų darbuotojams tapo gyvybiškai svarbu, jog jie patogiai ir turimomis priemonėmis, visada būtų pasiekiami, prisijungę prie jiems svarbių įmonės sistemų, o taip pat galėtų greitai ir saugiai pasiekti reikiamus dokumentus ar elektroninį paštą. Tad nuo ko pradėti?

REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia, norint užtikrinti sklandų komandos darbą, reikėtų atlikti skirtingo pobūdžio darbo vietų analizę, išsiaiškinti  darbuotojų poreikius, turimas darbo priemones bei pasikonsultavus su IT specialistais pritaikyti jas kasdieniam darbui.

Sukurti mobilią darbo vietą nėra sunku, nes šiandien turime begalę priemonių leidžiančių mums dirbti patogiai, lanksčiai ir bet kurioje vietoje. Turime platų įrankių arsenalą, nuo nešiojamų bei planšetinių kompiuterių iki socialinių tinklų ir debesų kompiuterijos technologijų. Vis daugiau kompanijų suvokia, jog net ir mobilusis telefonas gali būti panaudotas ne vien tik pokalbiams su klientu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„DPA Lietuva“ vadovo nuomone, tinkamai panaudojus išmaniuosius telefonus, galima ženkliai pagerinti darbo atlikimo kokybę bei spartą. „Išmanieji telefonai nesunkiai suderinami su įvairiomis „Microsoft“ programomis. Pavyzdžiui, „Office“, „SharePoint“, „Lync“ bei kitomis. Jų pagalbą vartotojai gali ne tik pasitikrinti savo elektroninį paštą, bet ir skaityti įvairius įmonės dokumentus, juos kurti, redaguoti, dalintis informaciją bei atlikti kitas funkcijas“, - pabrėžė L. Truncė. IT ekspertų teigimu, dokumentų visai nebūtina parsisiųsti, nes juos galima išsaugoti virtualiai. Tai ypač patogu, nes jeigu kolegos daro tam tikrus pakeitimus dokumente, jis automatiškai atnaujinamas, todėl galite visada turi naujausią dokumento versiją.

Tad mobili darbo vieta pirmiausia, užtikrina didesnį darbuotojo produktyvumą, nes žmonės gali dirbti bet kurioje vietoje, su įvairiais turimais prietaisais ir gauti visą jiems reikalingą informaciją bei dokumentus. Antra, modernias technologijas lengva valdyti, jos yra saugesnės bei mažina įmonės išlaidas. Ir trečia, didėja organizacijos efektyvumas, nes prisitaikoma prie kiekvieno darbuotojo poreikių ir darbo stiliaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų