Kai kurios moterys džiaugiasi profesine sėkme, tačiau jų asmeninis gyvenimas klostosi ne taip puikiai. Gal dėl to kalti vyrai, kurie sau į žmonas ieško „paprastesnių“ merginų?
Miuncheno psichologai tvirtina, jog pačios moterys daro keletą lemtingų klaidų, rašo Vokietijos dienraštis „Die Welt“.
Visų pirma, karjeros moterys nori, kad jų išrinktasis būtų pasiekęs dar didesnių karjeros aukštumų nei jos. Tačiau tokių vyrų yra labai mažai. Be to, jie dažnai į savo gyvenimo partneres renkasi ne tik firmų vadoves, bet ir sekretores. Todėl karjeros moterims visų pirma reikia atsisakyti įsitikinimo, kad vyras turėtų būti daugiau pasiekęs nei jos.
Kai kurie psichologai netgi pataria pabandyti užmegzti ryšį su vyrais, kuriems profesinėje srityje ne taip sekasi, galbūt net su bedarbiu. Tačiau realybėje tiek vyras, tiek moteris negali susitaikyti su dideliu statuso skirtumu. Šis skirtumas visų pirma slegia vyrus, menkina jų savivertę.
Todėl mažiausia įtampos, kai vyro ir moters karjera klostosi panašiai, o jų profesinės ambicijos taip pat labai nesiskiria. Be to, reikia atsisakyti stereotipo, jog vyras turi uždirbti daugiau nei moteris.
Taigi, jei moteris, kurios karjera klostosi puikiai, atkreiptų dėmesį ne tik į aukštesnio, bet ir į panašaus statuso vyrus, galimybė susirasti partnerį būtų kur kas didesnė.
Antra klaida, kurią daro išsilavinę ir daug uždirbančios moterys: jos aktyviai neieško savo antrosios pusės. Karjera atima daug laiko ir energijos, be to, tokios moterys mano, kad profesinio gyvenimo sėkmė savaime daro jas patraukliomis priešingos lyties atstovams. Todėl dažnai tiesiog pasyviai laukia pasakų princo.
Tačiau svarbiausia taisyklė norinčioms pakeisti savo asmeninį gyvenimą - ne laukti, kol tave kažkas suras, bet ieškoti pačiai.