• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trijų dešimtmečių investavimo patirtį sukaupęs ribotos rizikos fondų valdymu užsiimantis Brooke‘as Allenas, kuris, be kita ko, užsiima jaunimo mentoriavimu, su verslo naujienų portalu qz.com sutiko pasidalinti savo įžvalgomis apie pradedančio verslininko portretą.

REKLAMA
REKLAMA

B. Alleno teigimu, kiekvienas pradedantis verslininkas turėtų atsakyti sau į kelis esminius klausimus, kurie ilgainiui padės įžengti į taip geidžiamą sėkmės taką.

REKLAMA

Kas aš esu?

Daug žmonių mano norintys būti verslininkais, tačiau iš tikro šie tiesiog nenori turėti įkyraus ir priekabaus vadovo. Tai nėra realus pagrindas tapti kuriančiu verslininku, rašo qz.com. Vos pradėjus verslą atsiras aibė laikančių save „vadovais“ ir nuolatos nurodinėjančiais, kaip ir ką daryti.

REKLAMA
REKLAMA

Geriausiu atveju, klientai, investuotojai, darbuotojai, tiekėjai, teisininkai, bankininkai tiesiog nurodinės ką daryti. Kitu atveju pastarieji tiesiog leis klysti.

Žmonės, norintys nuosavo verslo tam, kad galėtų išvengti tiesioginio vadovo turėtų rimtai susimąstyti apie savo ketinimus – jie gali rinktis. B. Allano teigimu, ilgainiui teks susidurti su tikrais verslininkais, kurie pasirinkimo neturi ir, be abejo, nereikia spėlioti, kas laimės konkurencinėje kovoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ar pasaulyje yra problema, kurią gali išspręsti? Ar tave kankina keistos mintys ir galvos neapleidžia beprotiškos idėjos? Ar jautiesi apsėstas idėjos, kuri pašaliniams atrodo kiek pakvaišusi? Jei taip – sveikinu, tu arba išprotėjęs, arba turi verslininko gyslą“, – mano B. Allenas.

REKLAMA

Nevertėtų stebėtis milžiniška skepticizmo banga, kuri krenta ant kiekvieno verslininko pečių, tačiau geriausias priešnuodis šiam reiškiniui – sėkmė. Tuomet pakvaišusios idėjos tampa pripažintomis ir aplinkiniai ima „bepročius“ laikyti pavyzdžiais, rašo qz.com.

Kas svarbiausia?

Vienas fizikos srities Nobelio premijos laureatas yra sakęs, kad jei nori ką nors pasiekti, pavyzdžiui, fizikoje, turi užmigti ir keltis su mintimis apie šį mokslą – ne apie šeimą, draugus ar artimuosius, o būtent fiziką, rašo qz.com.

REKLAMA

„Problemos ir žmonės, kuriems mintimis skiri daugiausia laiko, iš to patirs didžiausią naudą“, – pasakoja investuotojas.

Šio teigimu, kuriami produktai, procesai, darbuotojai ir investuotojai taip pat reikalauja didelio dėmesio ir pastangų, todėl kai kuriems žmonėms tiesiog teks susitaikyti su tuo, kad apie juos galvoji mažiau, nei apie savo verslą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką turiu žinoti?

„Kuomet baiginėjau studijas, mano dėstytojas pasakė, kad studijos yra puiki vieta nesugalvojantiems, ką šie nori daryti su savo ateitimi ir būtent todėl mokymo įstaigoms sunku patraukti pačius gabiausius“, – qz.com pasakoja B. Allenas.

Investuotojo teigimu, jei šią frazę jis būtų išgirdęs pirmųjų paskaitų metu, būtų galėjęs sutaupyti daug gražaus laiko, mat didžioji dalis universitete išmoktų dalykų buvo arba teoriniai, arba savaime aiškūs, arba tiesiog melas. Viskas, ko reikia, anot B. Alleno, yra žinios apie tai, kaip pradėti veiklą. Visa kita išmokstama praktikoje. Per didelis žinių bagažas pradedant verslą tik iškels papildomų klausimų ir sulėtins darbo procesą.

REKLAMA

Ką aš noriu daryti?

B. Allenas pasakoja, kad vienas jo kolega niekada neinvestuoja į pradedančiuosius verslininkus, kurie negali atsakyti į klausimą: „Ką aš mėgstu daryti?“.

„Tėvas man yra sakęs, kad kur kas lengviau užsidirbti darant tai kuo degi, nei pirkti laimę už pinigus, kuriuos uždirbai dirbdamas nemėgstamą darbą“, – pasakoja B. Allenas. Pastarasis priduria, kad jei kažkuo užsiimi tik tam, kad sulauktum atlygio – imkis naujos veiklos.

REKLAMA

Kodėl aš egzistuoju?

Tikslas pranoksta profesiją, rašo qz.com. Jei jauti, kad tavo gyvenimo tikslas būti verslininku – būk. Tačiau jei verslas tave tik atitrauktų nuo tavo pagrindinio tikslo – verslu geriau neužsiimti.

„Yra per daug nelaimingų teisininkų, daktarų ir inžinierių, kurie tik investavę daug laiko ir pinigų suprato, kad tai nėra jų pašaukimas“, – qz.com pasakojo investuotojas. Tačiau pastarasis priduria, kad gera žinia ta, jog jei paaiškės, kad verslininkystė nėra tikrasis jūsų gyvenimo tikslas – tai paaiškės labai greitai.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų