Kelio Kaunas – Alytus atnaujinimas: numatytos trys juostos, pirmi darbai jau kitąmet?

Po didžiausių Lietuvos magistralių kelias nuo Kauno per Prienus iki Alytaus yra vienas intensyviausių šalyje. Jame gana dažnai įvyksta ir tragiškos avarijos. Savivaldybės, per kurias eina kelias, seniausiai prašo finansavimo jo rekonstrukcijai. Panašu, kad ji gali prasidėti, jeigu tik artimiausiu metu atsiras pinigų.

Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė asmeninėje „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu apie tai, kokie sprendimai bręsta dėl kelio rekonstrukcijos.

„Noriu pasidžiaugti, kad mano kvietimas rašyti laiškus ir kreiptis į Vyriausybę dėl kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus rekonstrukcijos, duoda pirmuosius vaisius. 

Yra gautas atsakymas iš Susisiekimo ministerijos, kurį pasirašė viceministras Virgaudas Puodžiukas. Iš atsakymo matyti, kad kelio rekonstrukcija galėtų prasidėti ir 2021 metais, jei bus padidintas Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimas“, – rašo direktorė ir toliau cituoja Susisiekimo ministerijos raštą.

Jame teigiama, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu Kauno ir Prienų rajono savivaldybių teritorijoje yra parengtas kelio Nr. 130 ruožo nuo 11,60 iki 31,10 km (nuo Garliavos skirtingų lygių iki esamos žiedinės sankryžos ties Prienais) rekonstravimo specialusis planas (toliau – Specialusis planas).

„Pagal šio specialiojo plano sprendinius, dviejų eismo juostų kelias daugiausia būtų rekonstruojamas pagal IIa (2+1) kelio parametrus (2 eismo juostos vienai ir 1 kitai eismo krypčiai). Dalis kelio ruožo (už Ilgakiemio, per Išlaužą, ties Jiesios upe) numatomas tiesti nauja trasa (apie 1,7 km)“ – rašo viceministras.

Tiesa, jis taip pat atkreipė dėmesį, kad valstybinės reikšmės kelių projektavimo, rekonstravimo, taisymo (remonto) įgyvendinimas priklauso nuo Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo galimybių. 

Pagal šiuo metu Kelių direkcijos parengtą ilgalaikę valstybinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros iki 2035 metų strategiją (toliau – Strategija), kelio Nr. 130 rekonstrukcija numatyta ne anksčiau kaip 2031 m. 

„Peržiūrėjus Strategijos įgyvendinamų objektų sąrašą ir padidinus Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimą, kelio Nr. 130 įgyvendinimo (projektavimo) darbai galėtų būti pradėti jau 2021 metais“, – nurodo V. Puodžiukas.

Kelias Kaunas – Alytus, be kita ko, minimas ir „Juodųjų dėmių“ žemėlapyje. Per pastaruosius kelerius metus vienoje jo atkarpoje fiksuoti 7 eismo įvykiai, per kuriuos vienas žmogus žuvo, o 9 buvo sužeisti.


Rašyti komentarą...
a
as
2020-06-21 17:27:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu tik nejuokinkit su tais 2+1. Negi negalit iskart daryti normaliai 2+2? Atkreipkit demesi, kad i Ilgakiemi nereikia uzsukti, nes uztenka kampa nukirsti ir jau iskart sutrumpeja atkarpa. Turbut del tiltu, kad nereiktu statyti "taupot" tai tuo viskas ir pasakyti. Isties asfalta lygu, kur reiks prapalatins ir turbut 70km/h zenklus paliksis tu vidutinio greicio radarais, nes reikia "uzsidirbti"? Klaunada Lieutuvoje vyksta. Nekitaip.
Atsakyti
0

v
valio
2020-06-20 21:59:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaunas-Prienai. ten siaubingas kelias, lopas ant lopo, ten būtinai jau reikia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų