Daugiabučių namų priežiūros specialistai skambina pavojaus varpais. Kauno centre bet kada gali nukristi arti 300 balkonų ir sugriūti apie 10 namų. Nepaisant galimų nelaimių ir tragiškų pasekmių, didžioji dauguma prastos būklės namų savininkų į specialistų perspėjimus numoja ranka ir kategoriškai atsisako remontuoti savo daugiabučius.

Kauno centre daugiabučius namus prižiūrinčios įmonės „Kauno centro būstas“ direktorė Jurgita Jurevičiūtė-Balčiūnaitienė vardija negailestingą statistiką. Jos teigimu, Centro seniūnijoje 48 namuose yra apie 300 avarinės būklės balkonų. Juose matosi atvira laikančioji armatūra, aptrupėjęs tinkas, dalyje balkonų trūksta apsauginių tvorelių. Specialistai sako, kad šie balkonai gali bet kada nukristi.

„Situaciją išties tragiška. Jau ne vienus metus raginame gyventojus pritarti remonto darbams, tačiau daugelis į tai tik numoja ranka. Baisu ir pagalvoti, kokios pasekmės gali būti, jei kuris nors iš šių balkonų nukris. Negaudami gyventojų sutikimo tvarkyti bendrąsias namo konstrukcijas, prasčiausios būklės balkonus prevenciškai aptraukiame tinklu. Tačiau ši priemonė nuo griūties neapsaugo – ji gelbsti tik nuo atskirų luitų kritimo“, - sako J.Jurevičiūtė-Balčiūnaitienė.

REKLAMA

Be avarinės būklės balkonų Kauno centre apstu daugiabučių, „sergančių“ kitomis rimtomis ligomis. Šiuo metu 79 namuose stogai pralaidūs vandeniui, todėl nuolat užliejamos patalpos. 36 namuose fasadai stipriai aptrupėję, matosi atviri plytų plyšiai.

Specialistų teigimu, Kauno centre yra bent 10 avarinės būklės namų, kurie vieną dieną gali paprasčiausiai sugriūti. Mat šiuose namuose perdangos turi avarinės būklės požymių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų