Juodasis penktadienis šiemet pasaulyje kitoks: žmonių parduotuvėse mažiau, didžiausi išpardavimai – internete

Pandemijos apimtam pasauliui neįprastai juodais metais, neįprastas ir juodasis penktadienis. Jungtinėse Valstijose, kur įprasta per šį apsipirkimo bumą būriuotis ir stumdytis – apsipirkimas vyko kur kas ramiau. Nepaisant to, susirgimų Amerikoje sparčiai daugėja ir medikai ragina žmones susiprasti. Tuo metu Europoje – protestai prieš karantino suvaržymus.

Panašu, kad daugumai amerikiečių sveikata vis dėlto svarbesnė, nei naujas žaislas, televizorius, drabužis ar telefonas su nuolaida tiesiai iš parduotuvės. 2020-ųjų Juodasis penktadienis išties kitoks. Didžiuosiuose JAV prekybos tinkluose, kaip Macy‘s, Walmart, Best Buy ir kituose – šį juodąjį penktadienį nebuvo didelio stumdymosi ir lėkimo, kaip įprasta.

Dauguma nusprendusių apsipirkti gyvai amerikiečių stengėsi laikytis atstumų. O prekybininkai skaičiuoja milijardus, amerikiečių išleistus apsiperkant internetu. Esą Juodojo penktadienio pardavimai gali siekti 8-10 mlrd. eurų. Ir jis gali tapti didžiausiu internetiniu išpardavimu istorijoje.

Deja, rekordiškai už Atlanto daugėja ir susirgimų koronavirusu. Paskutines porą savaičių Amerikoje kasdien naujų atvejų skaičius beveik nenusileidžia žemiau 150-ies tūkst., susirgimus vejasi ir mirtys. Vakar jų fiksuota per 1300, o prieš porą dienų buvo perkopta ir 2300 kartelė. Medikai ragina amerikiečius artėjant žiemos šventėms pagaliau susiprasti.

„Tikiuosi, kad paskutinės jūsų gyvenimo akimirkos neatrodys taip. Nes būtent tai pamatysite, jei nepradėsite nešioti kaukių viešose vietose, jei nesilaikysite atstumo, jei nuolat neplausite rankų. Nes pamatysite būtent tai. Prižadu – tą patį prieš mirtį pamatys ir jūsų mama, jūsų tėtis, ar vaikas, kai pasigaus COVID“, – sakė Dr. Kenneth Remy, Vašingtono universitetinės ligoninės gydytojas.

„Negaliu suvokti skaičių, bet, kaip priešakinėse linijose dirbanti medikė, puikiai suvokiu ir galiu aprašyti, kaip skamba lavonmaišio užtrauktukas. Suvokiu, ką reiškia dviejų minučių širdies masažas ir pulso tikrinimas. Galiu detaliai aprašyti keistą ir bjaurią violetiniai pilką spalvą, kuria nusidažo kūnas, kai jūs dūstate. Nesuvokiu skaičių, bet suvokiu gyvybes, žmones, kurie kažkam rūpi ir jų jau nebėra“, – pasakojo Brandie Kopsas-Kingsley, Indianos universitetinės ligoninės medikė.

REKLAMA

Žmonių sąmoningumo tikisi ir Prancūzijos medikai. Mat šalyje nuo šiandien atšaukus karantiną vėl duris atvėrė nebūtinų prekių parduotuvės ir grožio salonai. Prancūzija prieš mėnesį įvedusi griežtą karantiną smarkiai sumažino naujų susirgimų skaičių, vakar jų užfiksuota 12 tūkst., mėnesio pradžioje fiksuota 60-80 tūkst. susirgimų per dieną.

Tuo metu Jungtinėje Karalystėje, kurioje vakar fiksuota 16 tūkst. naujų susirgimų ir visą lapkritį kyla mirčių kreivė – štai vakar COVID ten pražudė per pusę tūkstančio britų – vyksta štai toks protestas prieš karantino suvaržymus. Kaukių dėvėti nesutinkantys britai net susistumdė su pareigūnais.

 

Protestuotojai iš Lenkijos Slubicės miesto žygiuoja tiltu, jungiančiu šalį su Vokietijos Frankfurtu prie Oderio. Čia vyksta taip pat karantino suvaržymų priešininkų protestas. Lenkijoje pastarosiomis dienomis smarkiai padaugėjo COVID aukų, per paskutinę parą jų fiksuota beveik 600. O Vokietijoje – mirčių rekordai – 405 ligos aukos per paskutinę parą, susirgimų – 22 tūkst.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų