• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvieną ketvirtį yra perskaičiuojami kai kurių „Sodros“ išmokų minimalūs ir maksimalūs dydžiai. Daugelis išmokų paprastai mokamos už praėjusį mėnesį, tad jau nuo gegužės dalis gyventojų gali tikėtis kiek daugiau pinigų.

Kiekvieną ketvirtį yra perskaičiuojami kai kurių „Sodros“ išmokų minimalūs ir maksimalūs dydžiai. Daugelis išmokų paprastai mokamos už praėjusį mėnesį, tad jau nuo gegužės dalis gyventojų gali tikėtis kiek daugiau pinigų.

REKLAMA

Antradienį „Sodra“ taip pat skelbia, kada gegužės mėnesį mokės ne tik išmokas, bet ir skirtingas pensijas.

„Sodros“ išmokos gegužės mėnesį

Vaiko priežiūros išmokos, kurios mokamos mamoms arba tėčiams tam paėmus tikslines atostogas, bus mokamos gegužės 15 d.

Dabar priežiūros vaiko išmokas gauna apie 33,4 tūkst. gyventojų. Vidutinis jos dydis siekia 777 eurai per mėnesį.

Nėštumo ir gimdymo atostogų metu mamoms priklausančios motinystės išmokos pradedamos mokėti per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais reikalingais dokumentais pateikimo.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu vidutinė motinystės išmoka yra 73,2 euro už vieną dieną arba 1 537,2 euro už vieną mėnesį, o ją gauna – 1,4 tūkst. mamų.

REKLAMA

Už vieną mėnesį tėvystės atostogų vaiko tėčiams tėvystės išmokos sumokamos per 5 darbo dienas nuo tėvystės atostogų pabaigos. Dabar vidutinė tėvystės išmoka yra 1432 eurai per mėnesį, o ji mokama apie 1,2 tūkst. tėčių.

Vaiko išlaikymo išmokos bus mokamos gegužės 25 d. Jas gauna vienas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu arba tėvų susitarimu nustatyta vaiko gyvenamoji vieta. Ši išmoka sudaro 1,8 bazinės išmokos dydžio. Nuo metų pradžios jis pakilo ir dabar vaiko išlaikymo išmoka siekia 99 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Sergantiems arba sergančius prižiūrintiems ir dėl to laikinai nedarbingais esantiems gyventojams ligos išmoka sumokama per 17 darbo dienų nuo visų dokumentų ir duomenų pateikimo.

Vidutinė ligos išmoka yra 48,2 euro per dieną, arba apie 1012,2 euro per mėnesį. Šią išmoką gauna apie 91 tūkst. darbuotojų.

Nedarbo išmoka bus mokama gegužės 19 d. Tokią išmoką gauna apie 81,9 tūkst. darbo netekusių asmenų. Vidutinė nedarbo išmoka yra 546,2 euro per mėnesį. Vidutinė šios išmokos mokėjimo trukmė yra 5,1 mėn.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ilgalaikio darbo išmokas gauna 5 metus ar ilgiau pas toje pačioje darbovietėje dirbę ir darbo netekę gyventojai. Ji pradedama mokėti per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos. Priklausomai nuo išdirbtų metų ji yra nuo vieno iki trijų buvusių vidutinių atlyginimų, padaugintų iš 77,58 proc.

„Sodros“ pensijos gegužės mėnesį

Šiuo metu senatvės pensijas gauna 618,6 tūkst. asmenų. Vidutinė senatvės pensija Lietuvoje dabar siekia 596,2 euro. Vidutinė pensija turint būtinąjį stažą sudaro 636,7 euro, o jo neturint – 378,5 euro.

REKLAMA

Be kita ko, Lietuvoje yra 231,9 tūkst. našlių, našlaičių ir 118,5 tūkst. netekto darbingumo pensijų gavėjų. Vidutinė našlių ir našlaičių pensija dabar yra 64,1 euro (tik našlių pensija, kaip ir vienišo asmens išmoka yra 38,23 euro), o netekto darbingumo – 386,4 euro.

„Swedbank“ klientams pensijos į gyventojų sąskaitas bus pervedamos nuo gegužės 9 d. iki 11 d.

Šiaulių banko taip pat „Luminor“ banko klientams pensijos bus mokamos nuo gegužės 8 d. iki gegužės 10 d.

REKLAMA

Turintys sąskaitas SEB banke pensijų turėtų sulaukti gegužės 9–10 d.

„Urbo“ (buvęs Medicinos), „Citadele“, „Luminor“ (buvusio „Nordea“) bankų ir kitų kredito, mokėjimo įstaigų klientai pensijas gaus irgi gegužės 10 d.

Atsiimti pensijas Lietuvos pašte bus galima gegužės 10–26 d. Šiomis dienomis pensijos bus pristatomos ir į namus.

Pensijų anuitetai kaupusiems antrojoje pensijų pakopoje bus mokami gegužės 24 d.

Šalpos išmokos per kredito įstaigas (bankus ir kredito unijas) bus mokamos gegužės 13 d., o per išmokas pristatančias organizacijas ir atsiimant Lietuvos pašte – nuo gegužės 10 d. iki 26 d.

33metai stažas.Dirbau pilnu krūviu o pensija 465 eurai.Tai kur ta vidutinė.
Kiek galima didinti!
Kiek galima didinti!
Jums nepakanka gyventi Gerovės valstybėje, dar didinate ir didinate?
Taip, gimdys ir gimdys dėl pašalpų. O jei atims, fabrikėlis papildys naujų.
Ar indeksuos pensijas?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų