Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvienas savo investicijų portfelyje turi turėti aukso, nes net ir blogiausiu atveju investuotojai gali pasipelnyti iš šio prabangaus metalo, teigia garsus investuotojas, ataskaitos „Gloom, Boom & Doom“ autorius Marcas Faberis.

REKLAMA

„Aš išlaikyčiau auksą net ir sisteminio žlugimo atveju, nes tikiuosi, kad ir tuomet jis išlaikys savo vertę. Net ir smunkant aukso vertei pradėtų kilti JAV doleriais ir eurais išreikštos akcijos ir didžioji dalis mano investicijų būtų pelningos“, - antradienį Suomijos sostinėje investicinio banko „Evli“ surengtoje konferencijoje kalbėjo M. Faberis, kuris nepaisant visko tikisi aukso kainų augimo.

REKLAMA
REKLAMA

Investuotojas prisipažino, kad trys pagrindinės jo investavimo kryptys yra Šiaurės Amerika, Vakarų Europa ir visos šalys, kurios turi potencialo augti.

„Mano preferencija yra investuoti į sparčiau augančias ekonomikas, kur namų ūkiai nėra labai įsiskolinę, nes tuomet vidaus rinka turi erdvės plėtrai“, - sakė M. Faberis.

Anot jo, kuo didesnis valstybės ar namų ūkių skola, tuo didesnė tikimybė, kad sulėtės ekonomikos augimas. Vis dėlto jis išskyrė du atvejus: kai paimtas kreditas yra naudojamas verslo plėtrai, o kai vartojimui.

„Kreditą paėmusios įmonės investuoja į savo veiklos plėtrą, kuria produktus ir tai skatina pinigų įplaukas. Vėliau kompanijos tampa pajėgios grąžinti paimtą kreditą. Tuo tarpu namų ūkio paskola tik perkelia ateities vartojimą į šiandieną, tačiau nesukelia reikšmingo ekonomikos augimo“, - Helsinkyje vykusioje konferencijoje kalbėjo M. Faberis.

REKLAMA
REKLAMA

Investuotojas taip pat pažymėjo, kad dėl nepalankių palūkanų normų nuo į banką padėto indėlio neuždirbama praktiškai nieko, ir perspėjo, kad dėl to ateityje gali apskritai dingti pinigų perkamoji galia.

„Savo investicijų portfelį paskirstau tolygiai tarp akcijų, įmonių obligacijų besivystančiose rinkose, aukso ir nekilnojamojo turto. Pagrindinis mano tikslas 2013-asiais – neprarasti savo investuotų lėšų“, - patarimais dalinosi garsus investuotojas.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų