Siekiant pritraukti daugiau investicijų, užsienio ekspertai ragina Lietuvą ne tik aktyviau reklamuotis, bet ir liberalizuoti darbo santykius.Ūkio ministras priduria, kad bent jau gamybos įmonių plėtrą stabdo ir sudėtingos teritorijų planavimo procedūros.

Vyriausybė nevengia pasigirti į Lietuvą pritrauktomis „Barclays“ banko ar pinigų perlaidų bendrovės „Western Union“ investicijomis į aptarnavimo ir paslaugų centrus. Čia jau sukurta daugiau nei 1 tūkst. darbo vietų, tačiau kol kas – tik Vilniuje. Be to, dažniausiai tokie centrai kuriasi jau pastatytuose biuruose, todėl menkai investuojama į infrastruktūrą.

Kas kita – plyno lauko investicijos į gamybą. Tačiau čia pastaruosius kelerius metus įspūdingų rezultatų čia nematyti. Pasak ūkio ministro, viena pagrindinių priežasčių – ilgos teritorijų planavimo procedūros.

„Mes intensyviai dirbame, kad laisvąsias ekonomines zonas padaryti kaip statusą esančiuose pramininiuose parkuose regionuose. Tai padarytų regionus patrauklesnius ir palengvintų patį teritorijų planavimą regionų pramoninių parkų ribose“, – kalbėjo ūkio ministras Rimantas Žylius.

Tiesa, pirmadienį prieš užsienio investicijų patarėjų posėdį ministras pranešė, kad koją į Lietuvą jau įkėlusi danų kapitalo bendrovė „Danspin“ Raseiniuose ketina investuoti į kilimų siūlų verpimo fabriką ir tyrimų centrą bei įdarbinti 200 žmonių. Investicijų suma – apie 40 mln. litų, 5 mln. litų – Europos Sąjungos parama.

REKLAMA

Investuotojų pritraukimu į Lietuvą besirūpinanti įstaiga dešimtis, o gal šimtus milijonų investicijų į gamybą žada ir artimiausiu metu.

„Tai turėtų būti aukštos pridėtinės vertės gamyba. Arba aukštos ir aukštesniosios technologijos, švariosios technologijos, arba tradicinė pramonė, kur Lietuva stipri – inžinerinė, chemijos pramonė ir panašūs dalykai“, – kalbėjo VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Nocius.

Investicijų klausimais Vyriausybei patarinėjantys užsienio ekspertai ragina valdžią aktyviau šalį reklamuoti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų