„Ignitis grupė“ dividendams skyrė 85 mln. eurų

Valstybės kontroliuojamas energetikos holdingas „Ignitis grupė“ už 2020 metus išmokės iš viso 85 mln. eurų dividendų. Šiemet bus išmokėta 43 mln. eurų, o pernai grupė jau išmokėjo tarpinius 42 mln. eurų dividendus už pirmąjį pusmetį. 

Grupės akcininkai ketvirtadienį patvirtino praėjusių metų pelno paskirstymo projektą, kuriame numatyta dividendams už antrąjį pusmetį skirti 43 mln. eurų, arba 0,579 euro už vieną akciją, pranešė grupė.

„Ignitis grupė“ už 2019 metus išmokėjo 28 mln. eurų dividendų, o už 2018-uosius tuometinė „Lietuvos energija“ valstybei išmokėjo 13 mln. eurų dividendų.

Holdingas kartu pranešė, kad akcininkų sprendimu grupės įmonių akcijomis galės būti skatinami visi jos darbuotojai – patvirtintos atnaujintos akcijų suteikimo taisyklės ir grupės atlygio politika. 

„Nuo šiol visi grupei priklausančių įmonių darbuotojai, kurių yra per 3800, galės būti skatinami ir akcijų opcionų programa“, – rašoma pranešime. 

Programa pradedama taikyti nuo šių metų, kiekvienam darbuotojui kasmet suteikiant teisę pasirinkti kintamo atlygio dalį gaunant akcijomis, išdirbus trejus metus. Akcijų opcionų programa darbuotojams nebus privaloma.

„Tokią motyvacinę sistemą įdiegusi „Ignitis grupė“ yra viena iš nedaugelio įmonių Baltijos šalyse, o pati akcijų opcionų programa buvo kuriama užtikrinant, kad ji neturėtų įtakos klientų elektros energijos tarifams“, – nurodo grupė. 

Pirmiausia ilgalaikio skatinimo akcijų opcionais programa, atsižvelgiant į tarptautinių listinguojamų bendrovių patirtį, pradėta taikyti grupės pagrindiniams vadovams. Visuotiniame akcininkų susirinkime buvo patvirtintos ir atnaujintos „Ignitis grupės“ akcijų suteikimo taisyklės.

Pagrindiniams vadovams akcijos galės būti suteiktos tik tuo atveju, jeigu žaliosios gamybos koreguoto pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) procentinis augimas bus bent 10 kartų didesnis nei reguliuojamos monopolinės veiklos koreguoto EBITDA. 

REKLAMA

Alternatyvia būtina sąlyga yra reikalavimas, kad reguliuojama monopolinė veikla 2024 metais sudarytų mažiau nei 50 proc. „Ignitis grupės“ koreguoto EBITDA. Jeigu pastaroji, arba anksčiau paminėta sąlyga neįvykdoma, pagrindiniai vadovai neteks teisės įsigyti akcijų pagal opciono sutartį.

73,08 proc. „Ignitis grupės“ akcijų valdo Finansų ministerija, o 26,92  proc. – smulkieji investuotojai. 

„Ignitis grupės“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.


Rašyti komentarą...
P
Petriukas
2021-03-26 08:47:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, taip - kiekvienas Lietuvos gyventojas permokėjo daugiau nei 30 eurų ...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų