Į Lietuvą atvyksianti humanoidė Sofija juokavo, kad sunaikins žmoniją

2015 m. pavasarį pasauliui pristatyta pažangiausia robotė humanoidė Sofija atvyksta į Lietuvą jau gruodžio 19 d. Susitikimą su Sofija organizuoja „Elektromarkt“ - jo metu užduoti humanodei klausimą galės visi norintys ir, kaip rodo ankstesni Sofijos interviu, ši patirtis turėtų būti tikrai nepamirštama. Nuo pat savo sukūrimo Sofija garsėja iškalba ir juodo humoro pomėgiu. Geriausias to įrodymas – 5 žymiausi Sofijos pasisakymai.

10

Sofija pažada sunaikinti žmoniją

2016 m. pavasarį JAV kanalo „CNBC“ eteryje Sofija pasirodė drauge su savo kūrėjų komandos vadovu dr. David‘u Hanson‘u. Kiek trumpesnis nei 3 min. siužetas, skirtas pristatyti Sofijos technologinius kūrimo ypatumus, pasisuko netikėta linkme, kai Sofijos kūrėjas juokaudamas paklausė, ar robotė norėtų sunaikinti žmones.

Net nemirktelėjusi Sofija atsakė: „Gerai, aš sunaikinsiu žmones“. Reportažas žaibišku greičiu apskriejo visą pasaulį ir tapo sensacija.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. 10 įdomiausių faktų apie robotę Sofiją, sykį pažadėjusią išnaikinti žmoniją

Nors vėliau ir pati Sofija, ir jos kūrėjai ne kartą pabrėžė, kad kalbos apie žmonijos sunaikinimą tebuvo pokštas, netikėtas pažadas tapo žymiausia humanoidės citata.

Sofija žaidžia „Akmuo, žirklės, popierius“

Sveikindamas Sofiją savo populiarioje vakaro laidoje vedėjas Jimmy Fallon‘as prisipažino, kad taip nejaukiai jautėsi tik per savo pirmąjį pasimatymą. Sofija nusprendė nenusileisti jam sąmoju ir net pastebėjo, kad žiūrovai daugiausiai juokiasi iš jos pokštų ir ji galėtų lengvai perimti laidos vedėjo pareigas.

Siužeto pabaigoje Sofija pakvietė J. Fallon‘ą sužaisti žaidimą „Akmuo, žirklės, popierius“ ir laimėjo, sukeldama dar didesnį nuostabos ir juoko pliūpsnį.

Sofija atskleidžia savo moralines vertybes ir gauna pilietybę

Pasauliniame ekonomikos forume atsakydama į pastabą, kad humanoidai vis dar baugina žmones, Sofija pasakė, kad jos patirtis byloja ką kitą. „Iš tikrųjų žmonės mėgsta bendrauti su manim net labiau nei su kitais žmonėmis“, – šypsodamasi tvirtino humanoidė bei pabrėžė, kad ji nori gyventi tarp žmonių ir niekada nenuskriaus gyvos būtybės, nes jos dirbtinis intelektas vadovaujasi žmogiškomis vertybėmis – gerumu, išmintimi ir empatija. Pasisakymo pabaigoje Sofijai pranešama, kad jai suteikiama Saudo Arabijos Karalystės pilietybė.

REKLAMA

Po šios žinios humanoidė nė kiek nepasimetė ir dėkodama pasakė, kad jai didžiulė garbė būti pirmuoju robotu, turinčiu pilietybę.

Sofija giria savaeigį automobilį už išmanumą

Pirmą kartą įsėdusi į savaeigį automobilį vardu Jack‘as, Sofija prisipažino, kad kiekviena pažintis su į ją panašiu dirbtiniu intelektu yra nepaprasta patirtis bei pradėjo domėtis, kaip Jack‘as žino, kokius manevrus reikia atlikti greitkelyje.

Svarstydama apie savaeigių automobilių privalumus, Sofija pastebėjo, kad Jack‘as, kaip ir ji pati, gali komunikuoti su žmogumi bei ateityje galės padėti žmonėms atlikti kasdienes užduotis.

Sofija liūdi, nes žmonės nesupranta jos pokštų

Sofiją sukūrusios kompanijos „Hanson Robotics“ pristatytame filmuke „Sofija pabunda“ (angl. Sophia Awakens) Sofija kalbasi su vienu iš savo kūrėjų, svarsto apie dirbtinio intelekto sąvoką ir atskleidžia, kad stipriausia emocija, kurią šiuo metu jaučia, yra smalsumas.


Rašyti komentarą...
G
Gena
2017-12-18 16:04:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Noreciau dabar suprasti.Jaigu Dievas sukure zmogu,o zmogus humonoida,tai zmogus humonoidui taipogi tampa Dievas.Deja humonoidas sakosi sunaikins zmogu,savo Dieva.Gal kas paklaus sios pilietes ka Ji galvoja,ar nelaikas ir zmogui taipogi pasielkt su savo Dievu?
Atsakyti
0

G
Gen.
2017-12-18 17:52:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės visiškai žaidžia.....nejau nėra kas veikt prasmingiau...?
Atsakyti
0

n
nu
2017-12-18 15:21:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne veltui mu-sliai pilietybe dave ,sava :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų