Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per 100 tūkst. Lietuvos gyventojų yra registravęsi kaip ieškantys darbo. Jiems priklauso darbo paieškos išmoka. Tačiau jų mokėjimas ėmė vėluoti. Užimtumo tarnyba teisinasi, kad taip nutiko ir dėl užlieto Registrų centro.

Per 100 tūkst. Lietuvos gyventojų yra registravęsi kaip ieškantys darbo. Jiems priklauso darbo paieškos išmoka. Tačiau jų mokėjimas ėmė vėluoti. Užimtumo tarnyba teisinasi, kad taip nutiko ir dėl užlieto Registrų centro.

REKLAMA

Į portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja Nijolė. Ji piktinosi, kad niekas nepraneša apie vėluojančias išmokas.

„Niekur nėra skelbiama informacija, kad dėl užlieto Registru centro serverio bedarbiams neperveda darbo paieškos išmokos. Kalbama tik apie e. sveikatą.

Darbo paieškos išmoka turėjo būti pervesta iki liepos 31. Vyriausybės priimamajame man pasakė, kad ta išmoka bus pervesta pirmosiomis rugpjūčio dienomis. Bet dauguma žmonių to nežino ir piktinasi“, – pasakojo skaitytoja.

Šias išmokas mokanti Užimtumo tarnyba pripažino, kad pinigus pervesti žmonėms vėluojama.

„Užimtumo tarnyba liepos 30 d. pradėjo mokėti darbo paieškos išmokas už birželį. Dalis klientų, pateikusių prašymus birželį, dėl Registrų centro veiklos sutrikimo (tai nutiko dėl užlieto duomenų centro, – red. past.), išmokas gaus pirmosiomis rugpjūčio dienomis. Liepą prašymus pateikę klientai išmokas gaus iki rugpjūčio pabaigos.

REKLAMA

Primename, kad darbo paieškos išmoka mokama už praėjusį kalendorinį mėnesį nuo 17 einamojo mėnesio dienos. Ji mokama iki 6 mėnesių, bet ne ilgiau nei iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Šį kartą išmokos kelias dienas vėluos, nes per dvi savaites sutapo keli faktoriai: dėl Registrų centro incidento neveikė e-parašas, vėliau buvo optimizuojama UT duomenų bazių sistema, be to, tenka apdoroti didžiulius paraiškų kiekius“, – informavo tarnyba.

Jos specialistai negalėjo pasakyti, kokiam skaičiui žmonių vėluojama pervesti išmokas. Tačiau iš viso iki liepos 31 d. gauta 159,2 tūkst. prašymų, o birželį – 86,1 tūkst. prašymų skirti darbo paieškos išmokas.

REKLAMA
REKLAMA

Kas ir kiek pinigų gali gauti

Primename, kad nuo birželio kiekvienam Užimtumo tarnyboje registruotam bedarbiui nuo šiol priklauso laikina darbo paieškos išmoka. Ji siekia 42 arba 200 eurų: mažesnė – tiems, kurie gauna įprastą nedarbo socialinio draudimo išmoką, didesnė – negaunantiems nedarbo išmokos.

Skaičiuojama, kad didesnę išmoką gaus apie du trečdaliai darbo neturinčių Užimtumo tarnyboje registruotų bedarbių, o mažesnę – apie trečdalis, nes šie žmonės gauna dar ir socialinio draudimo išmoką.

200 eurų darbo paieškos išmoka priklauso ir tiems, kurie neatitinka kriterijų nedarbo socialinio draudimo išmokai gauti, ir tiems, kurie anksčiau gavo nedarbo išmoką, bet baigėsi jos mokėjimo laikotarpis. Darbo paieškos išmoka nebus mokama tik tiems darbo ieškantiems asmenims, kurie dalyvauja aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, pavyzdžiui, gauna paramą mokymuisi ar darbo vietos steigimui. 

Ši papildoma parama yra bendro priemonių paketo, skirto sušvelninti COVID-19 ir karantino neigiamas pasekmes, dalis. Konkrečiai šia išmoka bus užtikrinamos bent minimalios pajamos tiems, kurie prarado darbą, o naujo susirasti greitai nepavyksta. Darbo paieškos išmoka bus mokama 6 mėnesius, bet ne ilgiau nei iki 2020 metų pabaigos. 

REKLAMA
REKLAMA

Jei sudėtingą finansinę situaciją šeimoje išgyvenantis bedarbis kreipiasi į savivaldybę dėl piniginės socialinės paramos, nuo 20 iki 40 proc. naujosios darbo paieškos išmokos nebus įskaitoma į gautas pajamas. 

Ką daryti, norint gauti išmoką

Norint gauti išmoką, visų pirma reikia būti registruotam Užimtumo tarnyboje ir turėti bedarbio statusą. Jei asmuo nėra registruotas Užimtumo tarnyboje, tai padaryti galima internetu arba atvykus į Užimtumo tarnybą gyvai – joje jau atnaujintas kontaktinis asmenų aptarnavimas.

Kai bedarbis jau registruotas Užimtumo tarnyboje, jam tereikia užpildyti nustatytos formos prašymą gauti darbo paieškos išmoką.

Prašymą galite pateikti vienu iš šių būdų:  - Apsilankius Klientų aptarnavimo skyriuje. - El. paštu siunčiant užpildytą prašymą į Klientų aptarnavimo skyrių, kuriame asmuo yra registruotas. El. paštas turi būti tas pats, kuris nurodytas darbo ieškančio asmens registracijos kortelėje. Jei prašymas nepasirašytas el. parašu, originalą Užimtumo tarnybai reikia pateikti per 3 mėnesius. - Paštu siunčiant užpildytą ir pasirašytą prašymą į Klientų aptarnavimo skyrių, kuriame asmuo yra registruotas.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimą dėl išmokos skyrimo Užimtumo tarnyba priima per 10 darbo dienų. Ji paskiriama nuo tos dienos, kai asmuo kreipėsi.

Darbo paieškos išmoka mokama kas mėnesį už praėjusį mėnesį. Jeigu išmoka paskirta mėnesio viduryje, kitą mėnesį bedarbis gaus proporcingai mažesnę išmoką. Pavyzdžiui, birželį prašymus pateikę bedarbiai pirmąsias darbo paieškos išmokas gaus nuo liepos 17 dienos. Suma bus mažesnė nei 200 eurų, nes išmokos atsirado ne nuo mėnesio pradžios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų