Gruodį Lietuvoje brango elektra: kainų kilimą ribojo energijos srautas iš Rusijos

Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina gruodį, palyginti su lapkričiu, augo 11 proc., panašus brangimas buvo ir kitose Baltijos šalyse, praneša nepriklausoma elektros tiekėja „Elektrum Lietuva“. 

Elektros biržos „Nord Pool“ Lietuvos kainų zonoje praėjusį mėnesį elektra kainavo 45,75 euro už megavatvalandę (MWh). Estijoje elektra taip pat brango 11 proc. iki 45,49 euro, o Latvijos prekybos vietose vidutinė mėnesio kaina padidėjo 9 proc. iki 44,86 euro už MWh. 

Valandinė kainų amplitudė Baltijos šalyse svyravo nuo 2,75 iki 199,99 euro už MWh. Praėjusį mėnesį smarkiai pakilo ir vidutinė „Nord Pool“ sistemos elektros energijos kaina – nuo 6,32 iki 20,09 euro už MWh.

„Gruodį Baltijos šalyse pagamintos elektros energijos kiekis, lyginant su praėjusiu mėnesiu, padidėjo 9 proc. iki 1415 GWh. Estijoje elektros energijos gamyba, lyginant su lapkričiu, padidėjo 3 proc. iki 430 GWh. Latvijoje elektros energijos gamyba padidėjo 11 proc., per mėnesį pagaminta 502 GWh. Lietuvoje gamybiniai pajėgumai padidėjo 13 proc. iki 483 GWh“, – pranešime sako „Elektrum Lietuvos“ direktorius Martynas Giga. 

Pasak jo, Baltijos šalyse elektros energijos kainų padidėjimui taip pat įtakos turėjo kainų augimas kaimyninėse šalyse ir mažesni pajėgumų srautai iš Suomijos, o kainų kilimą, palyginti su lapkričiu, ribojo didesni energijos srautai iš Rusijos. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų