REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Prancūzijos reguliavimo institucijos ir „Google“ antradienį pasiekė susitarimą, kuriuo JAV technologijų milžinė įsipareigojo sąžiningai derėtis su naujienų organizacijomis dėl autorių teisių, taip užbaigdamos užsitęsusį ginčą.

Pagal susitarimą bendrovė įsipareigojo pateikti naujienų grupėms skaidrius mokėjimo pasiūlymus per tris mėnesius nuo skundų dėl autorių teisių gavimo.

Susitarimas yra dalis proceso, kuriuo siekiama įgyvendinti 2019 metų ES įstatymą dėl gretutinių teisių, skirtą užkirsti kelią interneto platformomis naudoti naujienų turinį neatlyginant jų kūrėjams.

Prancūzų žurnalams ir laikraščiams atstovaujančios organizacijos, įskaitant „Agence France-Presse“ (AFP), ieškinį reguliavimo institucijoms pateikė prieš trejus metus.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos pasiektą susitarimą dabar galės taikyti visos likusios bloko šalys.

„Google“ atkakliai kovojo prieš raginimą mokėti už naujienų turinį. Praėjusiais metais jai buvo skirta 500 mln. eurų (530 mln. JAV dolerių) bauda už nenorą sąžiningai derėtis.

REKLAMA

Visgi institucija antradienį pareiškė, kad „Google“ atsisakė apeliacijos dėl baudos ir jos įsipareigojimai sąžiningai derėtis „greičiausiai panaikins konkurencijos problemas“.

Sistema galios ateinančius penkerius metus ir galės būti atnaujinta, jei Prancūzijos reguliavimo institucija manys, kad tai tinkama.

Konkurencijos priežiūros reguliuotojas vadovas Benoit Coeure (Benua Kerė) spaudos konferencijoje teigė, kad Prancūzijai pavyko susitarti dėl daugiau palankių įsipareigojimų dėl atitikties reikalavimams iš „Google“ nei dauguma kitų šalių, o antradienio sprendimas „paskatins diskusijas Europoje“.

REKLAMA
REKLAMA

„Google France“ generalinis direktorius Sebastienas Missoffe‘as (Sebastjenas Misofas) pareiškė, kad susitarimas patvirtino su prancūzų įmonėmis jau sudarytus susitarimus.

„Tai istorinis sprendimas, pagal Prancūzijos įstatymus nustatantis tvarų leidėjų, naujienų agentūrų ir žurnalistų atlyginimo pagrindą“, – pridūrė S. Missoffe‘as.

„Google“ nurodė, kad apie 150 leidinių Prancūzijoje jau pasirašė atlyginimo sutartis, įskaitant AFP ir tokius laikraščius kaip „Le Monde“.

Bendrovės teigimu, apie 650 įmonių visoje Europoje taip pat sudarė tokius susitarimus.

Visgi dabar tokios įmonės galės nutraukti savo susitarimus ir mėginti iš naujo derėtis dėl geresnių sąlygų pagal naująją sistemą.

„Google“ naujienų turinio licencijavimas jau yra reguliuojamas Australijoje, o Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjai taip pat tiria šį klausimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų