• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tęsiantis Kremliaus režimo karui prieš Ukrainą, Lietuvoje vyksta didžiausios NATO pratybos nuo Šaltojo karo pabaigos. Dėl to pastaruoju metu vėl suintensyvėjo priešiškos propagandos gąsdinimai apie galimą Baltijos šalių puolimą.

Tęsiantis Kremliaus režimo karui prieš Ukrainą, Lietuvoje vyksta didžiausios NATO pratybos nuo Šaltojo karo pabaigos. Dėl to pastaruoju metu vėl suintensyvėjo priešiškos propagandos gąsdinimai apie galimą Baltijos šalių puolimą.

REKLAMA

Jei grasinimai kada nors išsipildytų, gyventojams labiausiai rūpėtų jų gyvybė, saugumas ir, aišku, pinigai, kurių daugiausia yra bankų sąskaitose.

Nagrinėja kaimyninių šalių praktiką

Įprastu metu galima bet kada juos išgryninti bankomatuose ar tiesiog atsiskaitinėti kortele. Dėl to mažai kas pagalvoja apie blogiausia. Tačiau neviešuose planuose yra numatyta riboti pinigų sumą, kiek kortele būtų galima išleisti karo atveju.

Veikiausiai būtų ribojama ir iš bankomatų išgryninama suma.

Tačiau, net jei tai ir nebūtų padaryta, greitai iš sąskaitų pasiimti pinigus naudojantis bankomatais pavyktų toli gražu ne visiems ir ne tiek, kiek norėtųsi.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos bankas neatskleidžia, ar šiuo metu yra kokia nors vieša ar nevieša tvarka, kuri numatytų, kiek pinigų būtų galima išgryninti, jeigu Lietuvoje prasidėtų karas. Tačiau pagal jo valdybos nutarimą, bankai turėtų užtikrinti grynųjų pinigų išdavimą.

REKLAMA

Jo specialistai atsiuntė tokį komentarą:

„Šiuo metu tebevyksta šio klausimo vertinimas ir analizė, nagrinėjama kaimyninių šalių praktika.“

Iš bankomatų kiekvienam užtektų tik po 40 eurų?

Lietuvos banko duomenimis, šiuo metu namų ūkių indėliai šalies finansų įstaigose viršija 22,8 mlrd. eurų. Jeigu juos padalytume visiems 2,8 mln. gyventojų, kiekvienam išeitų vidutiniškai po 8143 eurus.

Bendrai Lietuvoje yra išduota 39,5 mln. mokėjimo kortelių. Taip pat mūsų šalyje dabar veikia 1137 bankomatai, rodo oficiali statistika.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek tiksliai galimų išimti pinigų juose yra, veikiausiai nežino niekas, mat ši suma nuolat keičiasi. Tačiau, net jeigu visi bankomatai būtų visiškai pilni, pinigų juose visiems vargiai užtektų.

Dėl saugumo bankai neatskleidžia, kiek bankuose faktiškai laiko ar gali daugiausiai laikyti grynųjų.

Tačiau portalo tv3.lt neoficialiai kalbinti specialistai patvirtina internete sklandančius skaičius, kaip labai tikėtinus: kiekviename bankomate gali būti vidutiniškai nuo 30 tūkst. iki 100 tūkst. eurų. Esą atokesnėse vietovėse jų gali būti mažiau, o ten, kur žmonių daugiau, – gerokai daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu tarsime, kad iš tikrųjų kiekviename bankomate Lietuvoje yra po 100 tūkst. eurų, tai visuose 1137-iuose bendrai susidarytų 113,7 mln. eurų. Vėlgi, jeigu šią sumą padalytume 2,8 mln. gyventojų, kiekvienam išeitų vos po kiek daugiau nei 40 eurų.

Nesunku suskaičiuoti, kad, jeigu kiekviename bankomate būtų 2 ar 3 kartus daugiau grynųjų, po 80 ar 120 eurų kiekvienam, prasidėjus karui, kažin ar užtektų.

Žinoma, įprastu metu visi bankomatai yra reguliariai papildomi pinigais. Tačiau karo atveju tai vargiai būtų daroma.

REKLAMA

Šiaip ar taip, net ir keli šimtai milijonų eurų, kurie gali būti bankomatuose, sudaro labai nedidelę dalį visų 22,8 mlrd. eurų indėlių.

Mėginant apsidrausti ar išskaidyti rizikas, dalį jų būtų galima laikyti sąskaitose užsienyje. Tačiau, kaip jau rašė tv3.lt, bent jau didžiausi šalies bankai lietuviams neatidarinėja sąskaitų motininiuose bankuose užsienyje.

Vadinasi, reikia gryninti pinigus iš bankomatų ir laikyti kojinėse.
Jūs ką, bankus užlenkt norit? Pagalvokit kuo baigsis jei visi pradės išiminėti grynuosius?
su tuo karu... Kiek galima??? Kažin, kur padėjot karo šauklį Kasčiūną???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų