Gaunantiems vakciną nuo koronaviruso siūlo įteisinti „skiepadienį“

Lietuvoje vis dažniau pasigirstant ekspertų svarstymams apie trečiąją COVID-19 sergamumo bangą, o užsikrėtusiųjų skaičiams vėl augant, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime nariai siūlo įteisinti vieną laisvadienį skiepo dieną ar per 3 paras po jo. Vadinamasis „skiepadienis“ priklausytų visiems pasiskiepijusiems, nepaisant to, kokią vakciną gavo ir ar pasireiškė kokie nors šalutiniai poveikiai.

Vienas iš registruoto įstatymo projekto iniciatorių Tomas Tomilinas sako, kad tai būtų kartu ir motyvacijos priemonė, ir padėka visiems, sutinkantiems skiepytis.

„Laisvos dienos suteikimas yra išbandyta ir pasiteisinusi praktika skatinant visuomenę atlikti tam tikras medicinines procedūras, pavyzdžiui, duoti kraujo. Manome, kad tai teigiamai veiktų ir žmonių motyvaciją skiepytis, mažintų nerimą dėl būtinybės eiti į darbą prastai jaučiantis“, – pranešime cituojamas Seimo narys.

Jo manymu, papildomos motyvavimo priemonės šiuo metu yra labai reikalingos. Atlikti tyrimai rodo, kadg skiepytis sutiktų apie 64 proc. Lietuvos gyventojų, visuotiniam imunitetui pasiekti reikia paskiepyti bent 70 proc. suaugusių šalies gyventojų.

„Vakcinavimo tempai vis dar per lėti, kalbama apie trečiąją bangą, ir darosi visiškai akivaizdu, kad vienintelis būdas įveikti šį virusą yra masinė vakcinacija. O tam reikia, kad žmonės neabejotų, neatsisakytų galimybės skiepytis, kai tik ateina jų eilė“, – komentavo T. Tomilinas.

Pagal dabar galiojančią tvarką prastai po skiepo besijaučiantis žmogus gali bendrąja tvarka kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti nedarbingumą dėl karščiavimo ar kitų simptomų, tačiau, projekto iniciatyvinės grupės manymu, pradedant masinę vakcinaciją tokia tvarka labai apkrauna šeimos gydytojus, didina biurokratinę naštą sveikatos apsaugos sistemai.

„Net ir nedidelė reakcija į skiepą gali smarkiai sumažinti žmogaus darbingumą: galvos skausmas, šaltkrėtis, silpnumas gal ir nėra labai pavojingi, tačiau tikrai nemalonūs. Norime suteikti žmogui galimybę atidžiau pasirūpinti savimi papildomai neapkraunant gydytojo“, – sakė Seimo narys T. Tomilinas.

REKLAMA

Anot jo, dėl užsitęsusios pandemijos gydytojai ir taip yra apkrauti darbu, tad ši pataisa padėtų ne tik jų pacientams, tačiau ir jiems.

Pasak projekto bendraautoriaus Lino Kukuraičio, tikimasi, kad tokiems pakeitimams neprieštaraus ir darbdaviai. „Pirmosios dvi nedarbingumo dienos vis tiek apmokamos darbdavio sąskaita, tad viena laisva diena gali būti yra netgi optimalesnis variantas“, – sakė jis.

Pasak Seimo nario, darbdaviai taip pat yra suinteresuoti, kad kuo daugiau kolektyvo narių būtų paskiepyti ir įgytų imunitetą.

„Nuolatinis testavimas, darbuotojų saviizoliacija, židiniai įmonėse – visa tai yra didžiulis iššūkis ir kaštai verslui šiuo metu, kai ir taip yra sudėtinga tęsti ar atnaujinti veiklos vykdymą. Esame tikri, kad sąmoningi darbdaviai palaikys šį sprendimą rūpindamiesi darbuotojų, verslo ir visuomenės gerove“, – kalbėjo L. Kukuraitis.

Siūloma, kad ši laisva diena po skiepo būtų suteikiama tik tuomet, kai šalyje įvestas karantinas arba esant pandeminėms sąlygoms, tai reiškia, kad darbuotojams nepriklausytų laisvadienis po kitų pasirenkamų skiepų, pavyzdžiui, nuo gripo ar erkinio encefalito. LVŽS frakcijos Seime narių manymu, tokia priemonė būtų efektyvi, papildomai nekainuotų valstybei, o darbdavių patiriami kaštai greitai atsipirktų kolektyvui įgijus imunitetą.


Rašyti komentarą...
A
Asta
2021-04-13 09:53:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai protingi nesiskiepija su bandomąją vakciną. Db kiekvienam skiepai lai po laisvadieni ideda
Bananu šalis ta Lietuva. Debilu pririnkom rezultatas aisqs
Atsakyti
-3

K
KAUKE
2021-04-13 09:26:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
DURNINAS CHAA
Atsakyti
-2

P
Po
2021-04-13 09:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Antro skiepo gulėjau parą laiko su temperatūra. Išleido iš darbo nuo pat ryto.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų