Per pirmąjį ketvirtį iš šešėlinio verslo galėjo būti ištraukta apie 170 - 180 mln. litų, preliminarius skaičius pateikia Finansų ministerija.

„Pajamų planas yra vykdomas, pirmą ketvirtį pajamų surinkta daugiau nei pernai, klausimas, kiek ir dėl ko. Apie 170-180 mln. litų mes negalime paaiškinti makroekonominiu scenarijumi“, - pirmą metų ketvirtį iš šešėlio galimai ištrauktas pajamas Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje trečiadienį skaičiuoja Ingrida Šimonytė, finansų ministrė.

Remiantis pirmuoju BVP įverčiu, mažmeninės prekybos bei kitų sektorių pirmojo ketvirčio rezultatais, apytikriai skaičiuojama, kad PVM šiemet sausį-kovą buvo surinkta apie 400 mln. litų daugiau, nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Iš jų apie 150 mln. litų, anot I. Šimonytės, nėra susiję su makroekonomikos scenarijumi.

„Vadinasi, logiškiausia išvada, kad tai lėmė geresnis mokesčių administravimas, nes tarifai nebuvo didinami, kitų priežasčių, kam tą galima priskirti nėra“, - ministrę cituoja VZ.lt.

Pajamų už akcizą pirmą ketvirtį, lyginant su praėjusių metų pradžia, buvo surinkta apie 45 mln. litų daugiau. Apie 20 mln. litų, t.y. apie pusę tų pajamų, esą taip pat galima priskirti geresniam administravimui.

Vyriausybė yra užsibrėžusi šiemet iš „šešėlio“ ištraukti 1 mlrd. litų.


Rašyti komentarą...
p
pua
2011-05-22 20:48:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ir kas čia taip paskaičiavo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų