Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Estijos darbdavių organizacijos ir darbuotojų profesinės sąjungos pranešė pasiekusios susitarimą dėl minimalaus darbo užmokesčio didinimo nuo ateinančių metų 12 procentų.

Estijos darbdavių organizacijos ir darbuotojų profesinės sąjungos pranešė pasiekusios susitarimą dėl minimalaus darbo užmokesčio didinimo nuo ateinančių metų 12 procentų.

REKLAMA

Pastarąjį kartą minimalus mėnesio atlyginimas (MMA) Estijoje didėjo nuo 2020 metų – 8,1 procento.

Anot pranešimo, sutarta, kad MMA nuo 2022-ųjų didės 70 eurų iki 654 eurų, vidutinis valandos darbo atlygis – nuo 3,48 iki 3,86 euro.

2022 metais minimalus darbo užmokestis Estijoje sudarys 39,5 proc. šalies centrinio banko prognozuojamo vidutinio atlyginimo šalyje.

Derybose vadovautasi  Estijos banko 2021 metų rudens prognozėmis, pagal kurias ekonomika kitrąmet augs 3,5 proc., o vidutinis atlyginimas – 7,4 procento.

Pagal Darbo įstatymą darbdavių ir darbuotojų organizacijų susitarimą dėl MMA privalu vykdyti visoms šalyje veikiančioms įmonėms, o jo įsigaliojimui reikia tik formalaus vyriausybės pritarimo. Įstatymas draudžia pilno etato darbuotojams mokėti mažesnį už minimalų atlyginimą.

REKLAMA

Vyriausybė galutinai apsispręs dėl MMA didinimo iki 730 eurų

Lietuvos Vyriausybė spręs dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlymo minimalią mėnesio algą (MMA) nuo 2022 metų sausio didinti 88 eurais arba beveik 14 proc. – nuo 642 iki 730 eurų. 

Pasak Lietuvos banko ekonomistų, MMA padidinus 13,7 proc., vidutinis darbo užmokestis 2022 metais augtų maždaug 1,5 proc. punkto sparčiau nei nedidinant minimalios algos. 

Atskaičius mokesčius 730 eurų MMA siektų 518 eurų „į rankas“. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė yra sakiusi, kad tai būtų vienas reikšmingiausių minimalios mėnesinės algos padidėjimų per dešimtmetį.

Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, nuo kitų metų pradžios didinti MMA leidžia gera padėtis šalies ūkyje, palankios prognozės kitiems metams bei geras pajamų surinkimas į valstybės biudžetą.

Anksčiau buvo siūloma MMA didinti 61 euru (9,5 proc.) iki 703 eurų, tačiau M. Navickienė dar rugsėjo mėnesį užsiminė, kad MMA galėtų augti ir daugiau. 

Darbo kodeksas numato, kad MMA galima mokėti tik už nekvalifikuotą darbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų