Emigrantai iš Švedijos skatinami grįžti į Lietuvą

Lietuvoje veikiančios užsienio kapitalo bendrovės kartu su užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ pakvietė Stokholme gyvenančius lietuvius grįžti į Lietuvą ir supažindino su karjeros galimybėmis. Renginyje dalyvavo apie 40 galimybėmis grįžti į Lietuvą besidominčių Lietuvos piliečių.

„Per pastaruosius penkerius metus Lietuvos darbo rinkoje įvyko didelis pasikeitimas. Į Lietuvą žengiant vis daugiau tarptautinių bendrovė šalies gyventojams atsirado daugiau galimybių dirbti tarptautinėje aplinkoje, kopti karjeros laiptais vakarietiškos kultūros įmonėje. Be to, ne tik auga darbo vietų skaičius, bet ir suteikiama daugiau atsakomybių, todėl žmonės auga kartu su įmone“, - teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Talentų pritraukimo komandos vadovė Ugnė Ritchik.

Renginyje „Match Your Talent LT: Stockholm“ dalyvavo „Nasdaq Vilnius Services“, „Danske Bank GSL“, „Teo/Omnitel“, SEB paslaugų centro bei „Swedbank“ nefinanasinių paslaugų filialo atstovai, jie pristatė karjeros galimybes šiose bendrovėse.

REKLAMA

„Esu gyvenęs ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, ir Stokholme, bet visgi grįžau į Lietuvą. Džiaugiuosi galėdamas matyti milžinišką pokytį, kuris šiuo metu vyksta Lietuvoje, ir būti to pokyčio dalimi. Tai unikali galimybė savo akimis matyti, kaip greitai viskas keičiasi“, - teigia „Danske Bank GSL“ vadovo pavaduotojas Audrius Radišauskas.

Jam pritaria ir „Nasdaq Vilnius Services“ atstovė Eglė Karūžaitė. Esą Lietuvoje veikiančiose tarptautinėse bendrovėse dirbantys lietuviai dažnai tampa mokytojais kolegoms iš kitų šalių. „Kai „Nasdaq“ perkėlinėjo funkcijas iš Stokholmo į Vilnių, lietuviai važiavo į Stokholmą mokytis iš švedų. Tačiau buvo ir tokių situacijų, kai lietuviai mokė bei dalinosi savo patirtimi su kolegomis švedais“, - pastebi ji.

Nors dažniausia priežastis, kodėl Lietuvos piliečiai išvyksta dirbti į užsienio šalis yra didesni atlyginimai, susitikime dalyvavusių bendrovių atstovai tikina, kad karjeros laiptais kylančių specialistų atlyginimai Lietuvoje praktiškai nenusileidžia tokią pačią poziciją užimančio profesionalo Vakarų šalyse.

„Žinoma, pradedančiųjų specialistų atlyginimai Lietuvoje yra mažesni negu Švedijoje, tačiau reikia įvertinti pragyvenimo lygio skirtumus. Be to, darbuotojams kylant karjeros laiptais, atlyginimų į rankas skirtumai darosi vis mažesni ",- teigia SEB grupės operacijų vadovė Aušra Matusevičienė.

Analogiški „Match your Talent LT“ renginiai jau vyko Vilniuje ir Londone.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų