Ekonomistai prognozuoja, kad iš krizės išlipsime „sausi“: Lietuvos rodikliai gali būti geriausi ES

Šiandien statistikos departamentas paskelbė, kad Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį palyginti su pirmuoju susitraukė 5,1 proc, o palyginti su 2019 m. antruoju ketvirčiu sumažėjo 3,7 proc. Anot ekonomistų, kai pasaulis susiduria su bene didžiausia krize, mes iš jos išbrendame be didelių nuostolių.

„Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas teigia, kad buvo tikėtasi dviženklio BVP kritimo, 3,8 proc. sumažėjęs BVP džiugina.

„Lietuva, priešingai negu visas pasaulis, susiduria su bene mažiausia krize nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Pavyzdžiui, 2009 metais Lietuvos ekonomika krito 14,8 proc.

Jei taip ir toliau, neatmesčiau galimybės, kad šių metų bendras rezultatas gali būti netgi teigiamas. Pirmąjį 2020 m. ketvirtį Lietuvos ekonomika augo 2,4 proc, antrąjį – smuko 3,8 proc., tad bendras pusmečio rezultatas – 0,7 proc.

Lietuva turi galimybę pakartoti Lenkijos 2009 m. Sėkmę. Lenkija tais metais išvengė krizės. Dabar belieka „neprisivirti košės“ t.y. neištaškyti ekonomikos gelbėjimui skirtų pinigų, orientuotis į ateitį, pakeliant Lietuvos ekonomiką į aukštesnį ekonominio išsivystymo lygį ir nepanikuoti dėl galimai ateisiančios antrosios COVID-19 bangos“, – komentavo Ž. Mauricas.

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis taip pat džiaugėsi Lietuvos BVP rodikliu.

„Labai „skysta krizė“. Lietuvos BVP antrąjį šių metų ketvirtį buvo vos 3,8 proc. mažesnis negu prieš metus. Gerėjantys gyventojų ir verslo lūkesčiai rodo, kad spartus ekonomikos atsigavimas tęsis ir antrąjį pusmetį. Tikėtina, kad Lietuva šiemet galės pasigirti mažiausiu ekonomikos nuosmukiu Europos Sąjungoje.

Tai turėtų būti labai stiprus signalas vyriausybei neperlenkti lazdos su skolinimusi ir papildomomis nereikalingomis išlaidoms į kairę ir į dešinę.

Verta netgi peržiūrėti tą „ekonomikos DNR“ planą, ir apkarpyti nebūtinas išlaidas. Ekonomikai sparčiai atsigaunant entuziastingas ir skuboti sprendimai sukurtų ne ilgalaikį konkurencingumą, o tik didesnę valstybės skolą ir išaugusią infliaciją“, – teigia ekonomistas.


Rašyti komentarą...
I
Ignas
2020-07-30 12:41:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesakyk OP !,Neperšokęs duobės.
Atsakyti
0

M
Marazmas
2020-07-30 21:16:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oi jius prognozuotojei nezine po kiek sausiu islipsime , tuoj rinkimai ateis nauji vagys į valdze ir merdesim toliau , taip gieda ekonomistai jau 30 metu nenuostabu
Atsakyti
0

D
Daina
2020-07-31 08:40:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išlipsim sausi? Su padidėjusiom kainom ir ubago pensijom bei politikais- milijonieriais?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų