Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Iki Kalėdų liko mėnuo. Paprastai per šį laiką daugelyje darboviečių būna vienoks ar kitoks švenčių paminėjimas. Ne išimtis ir valdiškos įstaigos. Šiemet kai kurie jų darbuotojai gali tikėtis vakarėlio lauke, maldų ir valgomų arba nevalgomų staigmenų, o kiti – visiškai nieko.

Iki Kalėdų liko mėnuo. Paprastai per šį laiką daugelyje darboviečių būna vienoks ar kitoks švenčių paminėjimas. Ne išimtis ir valdiškos įstaigos. Šiemet kai kurie jų darbuotojai gali tikėtis vakarėlio lauke, maldų ir valgomų arba nevalgomų staigmenų, o kiti – visiškai nieko.

Portalas tv3.lt pasidomėjo, kaip kalėdinės šventės ir Naujieji metai bus pažymėti ministerijose, Vyriausybės, Seimo ir prezidento kanceliarijose. Kokių dovanų ir premijų sulauks darbuotojai, ar jiems planuojamas koks nors vakarėlis.

REKLAMA
REKLAMA

Prašo išlaikyti paslaptį, neatskleisti staigmenos

Kaip informavo Prezidentūros kanceliarija, šventinės arba metinės premijos ar priedai jos darbuotojams nėra numatytos:

„Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų proga planuojamas šventinis darbuotojų susibūrimas, kurio metu darbuotojai gaus po simbolinę, kelis eurus kainuojančią dovanėlę. Taip pat numatomas renginys darbuotojų vaikams, jo metu vaikams teikiamas dovanėles nupirks tėveliai.“

Seimo kanceliarija pranešė neorganizuojanti šventinio renginio, kurio programa ar kitos su jo organizavimu susijusios paslaugos būtų perkamos.

„Yra numatytos dovanėlės Seimo kanceliarijos darbuotojams ir jų vaikams iki 10 metų. Dovanėlės darbuotojui kaina – apie 10 eurų, vaikui – 8 eurai“, – komentavo parlamento Ryšių su visuomene skyrius.

Kokias tiksliai dovanėles gaus darbuotojai, skyriaus specialistai neįvardijo motyvuodami tuo, kad norima „pasilikti staigmeną“.

REKLAMA
REKLAMA

Dėkodama už domėjimąsi, kaip švęs Kalėdas, Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamentas vylėsi, kad joms artėjant, pasiskiepijusių Lietuvos gyventojų skaičius vis didės, o susirgimų ir ligoninių užimtumo kreivė sumažės:

„Jei epidemiologinė situacija leis, kanceliarijos komanda švęs Kalėdas Vyriausybės kiemelyje – prie kavos ar arbatos puodelio apžvelgsime tikrai neeilinius visai Lietuvai 2021 metus ir aptarsime 2022 metų planus.“ 

Pasak Vyriausybės kanceliarijos atstovų, ji yra paskelbusi mažos vertės viešąjį pirkimą (jo vertė yra 5175 eurai) darbuotojų kalėdinėms dovanoms ir Vyriausybės suvenyrams įsigyti.

„Suprantame ir gerbiame Jūsų norą sužinoti, kokios tai dovanos, tačiau tikimės, kad neatskleisite jų turinio anksčiau, nei jos pasieks kanceliarijos darbuotojus“, – prašė kanceliarijos Ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyrius.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendžiant iš Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos, tai bus ne valgomos, bet šildančios dovanėlės (nespauskite nuorodos, jeigu nenorite sužinoti, kas tai bus, – aut. past).

Saldus atsidėkojimas už metus

Kaip informavo Aplinkos ministerija, artėjančios pagrindinės metų šventės – turbūt vienintelė reali proga kolektyvui susitikti.

„Todėl organizuojame vieną vakarą truksiantį renginį, kurio metu apžvelgsime metinius ministerijos darbo rezultatus, pagerbsime pasižymėjusius darbuotojus, pristatysime svarbiausias aplinkosaugines aktualijas bei įvardinsime pagrindines 2022 m. ministerijos darbo kryptis.

Kalėdines dovanėles numatome – veikiausiai tai bus saldi simbolinė atsidėkojimo už praėjusius metus dovana“, – rašoma ministerijos atsakyme.

Jos specialistai patikino taip pat stebintys pandeminę situaciją ir esantys pasiruošę savo renginį atšaukti arba nukelti. Galutinis sprendimas esą bus priimtas vėliau, vadovaujantis Vyriausybės rekomendacijomis.

REKLAMA
REKLAMA

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pripažino, kad jos darbuotojai kiekvienais metais gauna simbolines kelių eurų vertės dovanas (arbata, sausainiai ar pan.).

„Dauguma ministerijos darbuotojų pageidautų, kad šiais metais vyktų Kalėdinis renginys, nes visus metus didžioji dalis žmonių dirbo nuotoliniu būdu ir neturėjo daug galimybių susitikti.  Ar šiais metais toks renginys įvyks, kol kas neaišku. Vis dar stebime sergamumo situaciją.

Kaip ir kasmet organizuojame internetinį balsavimą ministerijos viduje, kuriame darbuotojai gali nominuoti savo kolegas įvairiose kategorijose. Juos pasveikinti gyvai arba nuotoliniu būdu norėtume prieš Kalėdas“, – nurodė Aplinkos ministerija.

Rengs iš darbuotojų lėšų

Energetikos ministerija pripažino, kad sprendimo dėl šventinio vakaro, dovanėlių ar kitokio darbuotojų paskatinimo sprendimo dar neturi: „Viską lems pandeminė situacija“.

REKLAMA
REKLAMA

Atsakydama į užklausą, Finansų ministerija pranešė jokių dovanų ar premijų darbuotojams neplanuojanti teikti. Tačiau apie švenčių paminėjimą dar svarsto: „Jei pandeminė situacija leis, 2022 m. pradžioje iš asmeninių darbuotojų lėšų bus rengiamas naujametis renginys“.

Kalėdinių dovanų darbuotojams nėra numačiusi ir Krašto apsaugos ministerija. Darbuotojams esą numatyta tik vidinė šventė – maldos pusryčiai.

„Tačiau planai gali kisti dėl COVID-19 apribojimų. Patys darbuotojai organizuojasi kalėdinį protmūšį. Šventinių premijų darbuotojams nėra numatyta“, – nurodoma šios ministerijos komentare.

Kultūros ministerija informavo, kad atsižvelgiant į esamą pandeminę situaciją joks šventinis renginys jos darbuotojams nėra planuojamas: „Jiems planuojama tradiciškai įteikti simbolines dovanas, kiekvienos jų vertė apytikriai sieks keliolika eurų.“

REKLAMA
REKLAMA

Ministerijos atstovai negalėjo tiksliai pasakyti, kokios dovanos tai galėtų būti, bet įprastai būna „šventinė atributika, namų dekoro elementai“.

Jokie šventiniai priedai, premijos ar pan. Kultūros ministerijos darbuotojams nebus mokami.

Ir nuotoliniai, ir gyvi paminėjimai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešė kol kas nesuplanavusi jokio renginio ar dovanų, skirtų darbuotojams žiemos švenčių proga:

„Stebime epidemiologinę situaciją šalyje. Šiuo metu daugiau nei 90 proc. ministerijos darbuotojų dirba nuotoliu. Dėl šalį apėmusios pandemijos ir didelio sergamumo COVID-19 liga, ministerija ir šiemet teiks prioritetą artėjančių švenčių paminėjimams mažesnėse kolegų grupelėse arba nuotoliniu būdu.“

Panašiai atsakė ir Susisiekimo ministerija, kuri kol kas nėra priėmusi sprendimo dėl ministerijos žiemos šventės: „Praėjusiais metais žiemos šventės buvo paminėtos „Teams“ platformoje. Ministerija seka informaciją apie COVID situaciją Lietuvoje ir sprendimai priklausys nuo susirgimų skaičiaus ir ribojimų.“

REKLAMA
REKLAMA

Ši ministerija taip pat pranešė neturinti tradicijos dovanoti darbuotojams dovanų.

Įvertinusi situaciją šalyje, Sveikatos apsaugos ministerija kontaktinio renginio darbuotojams neplanuojama – tik nuotolinį, o dėl dovanėlių darbuotojoms – vis dar sprendžia.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pripažino, kad „gruodį planuojamas profesinis renginys metų rezultatams aptarti, kuriame tiek vadovai, tiek darbuotojai pristatys savo įžvalgas apie šiuos metus, daug dėmesio bus skiriama diskusijai apie ministerijos kaip organizacijos tolimesnius veiklos tobulinimo veiksmus.“

Dėl dovanų šioje ministerijoje taip pat nėra nuspręsta. Tačiau jei jos ir būtų teikiamos, tai būtų labai nedidelės vertės simbolinės dovanėlės.

Dovanoms išleis po 10–15 eurų

Teisingumo ministerijoje šiemet planuojamas tik nuotolinį Kalėdinį renginį, bendras darbuotojų susijungimas (su trumpa paskaita galbūt) „Teams“ platformoje. O dėl dovanų poreikio šiuo metu dar svarstoma.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Užsienio reikalų ministerija informavo kasmet rengianti simbolinį Kalėdų šventės paminėjimą, tačiau šių metų renginys dar nesuplanuotas. Esą apie jį ministerija galės informuoti vėliau.

„Dovanos ministerijos darbuotojams nenumatytos. Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai už papildomą darbo krūvį, sudėtingų užduočių įvykdymą skatinami visus metus, kai tik tokios aplinkybės atsiranda. Šventiniai priedai darbuotojams nemokami“, – informavo ministerija.

Vidaus reikalų ministerijos specialistai pranešė dar nežinantys, kokias dovanėles gaus jos darbuotojai:

„Kalėdiniu laikotarpiu tradiciškai planuojama įteikti nedideles dovanėles su linkėjimais. Konkreti vienos dovanėlės suma nėra nustatyta, ji turėtų siekti apie 10–15 eurų. Vidaus reikalų ministerijai, kuri yra atsakinga už neteisėtos migracijos krizės suvaldymą, šiuo metu yra labai įtemptas laikas, todėl jokių renginių nenumatoma.“

Žemės ūkio ministerijoje šiemet neplanuojama nei kalėdinė, nei naujametinė šventė, dovanų darbuotojams klausimas neaptartas.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų