tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po savaitės į didesnes parduotuves ir prekybos centrus pirkėjai patekti negalės, jeigu neturės sustiprinančio skiepo. Galimybių pasas po gruodžio 28 d. galioti nustos, jeigu gyventojas neturės neigiamo testo. Šia nauja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) tvarka piktinasi prekybininkai, kurie įspėja pirkėjus dėl galimų netikėtumų.

Po savaitės į didesnes parduotuves ir prekybos centrus pirkėjai patekti negalės, jeigu neturės sustiprinančio skiepo. Galimybių pasas po gruodžio 28 d. galioti nustos, jeigu gyventojas neturės neigiamo testo. Šia nauja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) tvarka piktinasi prekybininkai, kurie įspėja pirkėjus dėl galimų netikėtumų.

REKLAMA

SAM skaičiuoja, kad stiprinamąja doze dar nepasiskiepijo 200 tūkst. žmonių, tą turinčių padaryti per savaitę. Taip pat  ministerija primena, kad jeigu per artimiausią savaitę nepasiskiepys sustiprinančia doze, testuotis turės ir dalis darbuotojų.

Įspėja, kad gali neįleisti

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė socialinio tinkle „Facebook“ rašė, kad tarpušvenčiu apsipirkti ar į teatrą nueiti suplanavę žmonės gali likti už durų.

REKLAMA

„Turite bilietus į kultūros renginį paskutinę metų dieną? Esate susiplanavę vakarienę? Norėsite apsipirkti tarpušvenčiu? Turite galimybių pasą ir jaučiatės ramus, kad viskas vyks sklandžiai?

REKLAMA

O vertėtų suklusti ir vakcinuotiems, ir persirgusiems! Buvo priimti teisės aktų pakeitimai, kurie apriboja teisę į galimybių paso galiojimo laiką“, – rašė prekybininkų atstovė.

R. Vainienė atkreipė dėmesį, kad jei iki šiol vakcinuotiems ir persirgusiems teisė gauti galimybių pasą galiojo neribotai, o pats išduotas galimybių pasas galiojo 2 mėnesius nuo gruodžio 28 dienos ši tvarka keičiasi iš esmės. Teisė gauti galimybių pasą tampa ribota!

REKLAMA

„Vadinasi, gali būti, kad atėję apsipirkti, pavalgyti arba į renginį, nebūsite įleisti, nes galimybių paso tikrinimo programėlė sakys – jūsų GP nebegalioja!

Komunikacijos šia tema, iš Sveikatos apsaugos ministerijos pusės, praktiškai nėra, o gruodžio 28 - jau ant nosies! Suskubkite pasitikrinti, ar būsite aptarnauti po gruodžio 28 dienos“, – įspėjo prekybininkų atstovė.

Trečiasis skiepas – galimybių paso galiojimui pratęsti

Ministerija primena, kad į sąlygas gauti galimybių pasą įtrauktas stiprinamasis, trečiasis skiepas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiskiepijus pirmomis dviem dozėmis, pasas galios 7 mėnesius nuo antrojo skiepo (arba pirmojo, jei skiepytasi „Janssen“ vakcina). Pokyčiai įsigalios nuo gruodžio 28 d.

Galimybių paso galiojimas pratęsiamas: -    savarankiškai atlikus serologinį tyrimą ir gavus teigiamą atsakymą (galimybių pasas galios 60 dienų); -    atlikus PGR testą savo lėšomis ir gavus neigiamą atsakymą (galimybių pasas galios 3 paras); -    persirgus COVID-19 liga (galimybių pasas galios 7 mėnesius). Serologinį tyrimą vieną kartą bus galima atlikti valstybės lėšomis. Anksčiau ši galimybė buvo sudaryta tik persirgus COVID-19 liga.

REKLAMA

Nauja tvarka ir darbuotojams

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo gruodžio 28 d. šalies darbuotojai, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 prieš daugiau nei 210 d., privalės skiepytis sustiprinančiąja doze arba periodiškai profilaktiškai testuotis.

Anot ministerijos, pasiskiepyti pirmą kartą arba gauti sustiprinančiąją COVID-19 vakcinos dozę gyventojai gali registruodamiesi internetu Koronastop.lt arba telefonu 1808. Pasiskiepyti taip pat galima kai kuriose sveikatos priežiūros įstaigose pas šeimos gydytoją. Norėdami sužinoti, ar asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, šalies gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.

REKLAMA

Periodiškai profilaktiškai testuotis neturės vakcinuoti asmenys:

• Ribotą laiką – kai asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 vakcinų:

- praėjus vienai savaitei, bet ne daugiau kaip 210 dienų nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

- praėjus 2 savaitėms, bet ne daugiau kaip 210 dienų nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;

- praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo bei praėjus ne daugiau kaip 210 dienų po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

REKLAMA
REKLAMA

- praėjus 2 savaitėms, bet ne daugiau kaip 210 dienų nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu;

- praėjus vienai savaitei, bet ne daugiau kaip 210 dienų nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai.

REKLAMA

• Neribotą laiką – kai asmuo:

- pasiskiepijęs sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“ COVID-19 vakcinos doze (įsigalioja iškart po sustiprinančiosios dozės);

- pasiskiepijęs pagal pilną schemą, jei jis yra asmuo iki 18 metų (įskaitant persirgusius, jei liga patvirtinta PGR tyrimu, ir pasiskiepijusius nepilna schema asmenis);

- persirgęs COVID-19 liga (patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu) ir paskiepytas pagal pilną schemą.

REKLAMA

Periodiškai profilaktiškai testuotis neturės persirgę asmenys:

• Kai asmuo persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas).

Periodiškai profilaktiškai testuotis neturės tyrimus atlikę asmenys:

• Kai asmuo prieš mažiau nei 60 dienų yra gavęs teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą. Asmuo gali atlikti serologinį tyrimą ir po pilnos vakcinacijos schemos.

REKLAMA
REKLAMA

Kam privalomas testavimas

Kaip ir iki šiol, periodinis profilaktinis testavimas dėl COVID-19 ligos privalomas šių veiklų ir sričių atstovams:

• asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;

• socialinės paslaugos ir veikla;

• švietimo paslaugos ir veikla;

• vaistinių darbuotojų veikla;

• krovinių tarptautinio vežimo veikla;

• viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;

• laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);

REKLAMA

• viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla;

• mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas;

• viešojo administravimo subjektų veikla;

• profesinė karo tarnyba;

• veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais);

• gamybos įmonių darbuotojų veikla.

Iskarkit visus ir ramybė nebeįmanoma gyvent kas ką susapnavo tas ta ir daro
IDIJOTIZMAS MARAZMAS LIETUVOJ NE VIENOJ SALI TOKII MARAZMO NERA
Kaip po skiepo sveikata prarandi kazi ar akropoliai ir visa kita labai reikalingi...Kada si nesamone pasibaigs
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų