• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, kiekvienais metais vis daugiau eismo įvykių įvyksta dėl išgėrusių vairuotojų kaltės. Pernai bendrovė tokių įvykių registravo penktadaliu daugiau nei užpernai, o šiemet per dešimt mėnesių išgėrusių vairuotojų bylų skaičius jau pasiekė 2012-ųjų metų dvylikos mėnesių rezultatą. Policijos departamento prie VRM duomenimis, 2013 m. policijos pareigūnai išaiškino 13 064 neblaivius vairuotojus.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors vairavimas išgėrus yra neleistinas, rizikingas ir gali skaudžiai pasibaigti, vis dėlto vairuotojai neretai sėda prie automobilio vairo neblaivūs. Kaip rodo mūsų bendrovės duomenys, dažniausiai išgėrę vairuoti pasirenka vyrai. Praktiškai kiekvienoje amžiaus grupėje kasmet registruojame dešimtis tokių įvykių ir apie pusantro šimto per metus. Tuo tarpu moterys šiuo klausimu yra kur kas atsakingesnės, įvykių, kur už vairo sėdėjo išgėrusios kaltininkės, per metus fiksuojama apie 10. Paklausti, kodėl vairavo vartoję alkoholio, dauguma vairuotojų teigia, jog buvo išgėrę nedaug ir už vairo sėdo praėjus nemažai laiko, nors alkotesterio duomenys rodo visai kitokią informaciją“, - teigia Jevgenijus Krochmalis BTA Teisės skyriaus vadovės pavaduotojas.

REKLAMA

Pasak bendrovės teisininko, daugiau išgėrusių vairuotojų vyrų pagaunama 20-29 metų amžiaus, jie sudaro apie pusę visų išgėrusių vairuotojų, kiek mažiau, tačiau taip pat dažnai registruojami ir 30-39 metų vairuotojai vyrai. Šiemet išryškėjo visai kita tendencija, pastebimai šoktelėjo išgėrusių vyresnių nei 60 m. vairuotojų vyriškių skaičius: jie sukėlė daugiau nei penktadalį tokio tipo eismo įvykių. Moterys nepriklausomai nuo jų amžiaus išgėrusios padaro iki 10 proc. eismo įvykių per metus.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigia BTA Teisės skyriaus vadovės pavaduotojas, už vairo neblaivūs sėda dažniausiai ir ką tik įgiję teises ir turintys ilgametį stažą vyrai. Daugiausiai jų užregistruota vairuojančių ne daugiau nei 9 metus, šie kasmet sukelia apie 35-40 proc. eismo įvykių dėl girtumo. Turintys 10-19-a metų vairavimo stažą ne ką mažiau pavojingi, jie kasmet sukelia apie 25-30 proc. tokių įvykių. Šiemet, priešingai nei anksčiau, žymiai dažniau už vairo neblaivūs sėdo ir vairuojantys ilgiau nei 30 metų vyriškiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak J. Krochmalio, dažniausiai neblaivūs vairuotojai sėda už 15-25 m. senumo automobilio vairo. Eksperto teigimu, vairuotojai, matyt, labai nesijaudina jei jiems įkliuvus tokį automobilį konfiskuos pareigūnai. Pastebėta, kad dažniausiai neblaivūs vairuotojai pagaunami už „Volkswagen“ markės automobilių vairo, antrą vietą užima „Audi“, o vėliau išsirikiuoja „Renault“, „Opel“, „Ford“ ir „BMW“ bei kitų markių automobiliai.

REKLAMA

Pasak teisininko, vairavimas neblaiviam gali kainuoti ne tik teises ir baudą, kaltininkas privalės grąžinti draudimo bendrovei nukentėjusiam asmeniui padengtą žalą - vidutiniškai 6-18 tūkst. litų, bei ilgai aiškintis su teisėsauga. Vieną didžiausių tokių bylų bendrovė užregistravo prieš trejus metus, joje asmens žala sudarė 350 tūkst. litų.

REKLAMA

Dauguma vairuotojų, kuriems teko vairuoti išgėrusiems, pripažįsta, kad sėdus prie vairo sulėtėja reakcija, vaizdas pasidaro nebe toks ryškus, atsiranda keblumų pastatyti automobilį, taip pat jaučiama didelė įtampa ir rizika dėl galimų autoįvykių, atsakomybės ir tikimybės, kad sustabdys policija.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų