Konkurencijos taryba pripažino, kad akcinė bendrovė „City Service“, įsigijusi 37,2 proc. bendrovės „Būsto administravimo agentūra“ akcijų apie tai laiku nepranešusi ir negavusi Konkurencijos tarybos leidimo koncentracijai, pažeidė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 1 dalies ir 11 straipsnio 2 dalies reikalavimus. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą „City Service“ skirta 10 tūkst. litų bauda.

Tyrimą Konkurencijos taryba pradėjo 2009 metais, bendrovės „Būsto administravimo agentūra“ akcininko skundą, kuriame pastarasis nurodė, kad 2005 metų lapkričio 7 dieną „Rubicon City Service“ (vėliau pakeitusi pavadinimą į „City Service“) mainų sutarties su vienu iš „Būsto administravimo agentūros“ akcininkų pagrindu įgijo 4 tūkst. 230 akcijų, suteikiančių 37,2 procentus balsų. Apie šią įvykdytą koncentraciją Konkurencijos taryba nežinojo, nors pastaraisiais metais „City Service“ ne kartą teikė pranešimus dėl kitų vykdomų koncentracijų, tačiau juose nebuvo nurodoma, kad tarp susijusių ūkio subjektų yra ir „Būsto administravimo agentūra“.

Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 11 straipsnio 2 dalimi, pranešimas apie koncentraciją Konkurencijos tarybai turi būti pateiktas iki koncentracijos įgyvendinimo. Tačiau „City Service“ pranešimą apie koncentraciją pateikė tik 2009 metų birželio 10 dieną. Nors pagal pateiktą pranešimą Konkurencijos taryba 2009 metų spalio 8 dienos nutarimu minėtą koncentraciją leido, kadangi nustatė, kad dėl jos nebuvo sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose, be to, „City Service“ nevykdė faktinės „Būsto administravimo agentūros“ kontrolės, tai neatleidžia ūkio subjekto nuo pranešimo apie koncentraciją pateikimo Konkurencijos tarybai. Pažymėtina, kad jeigu minėta koncentracija būtų sukėlusi konkurencijos problemų atitinkamoje rinkoje, tai būtų vertinama kaip pavojingesnio pobūdžio pažeidimas.

Konkurencijos taryba, visapusiškai įvertinusi tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pripažino, kad „City Service“ pažeidė Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 1 dalyje nustatytą reikalavimą pateikti pranešimą apie koncentraciją, kadangi tiesiogiai koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos viršijo minėtame straipsnyje numatytas bendrųjų pajamų ribas, bei pažeidė Konkurencijos įstatymo 11 straipsnio 2 dalyje nustatytą reikalavimą pranešti apie koncentraciją iki jos įgyvendinimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų