• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sumokėjusi mokesčius Anykščių rajono gyventoja, kaip ir daugelis pensinio amžiaus šalies gyventojų, išsiversti mėnesį turi už 200 litų su trupučiu. Kai kurie žmonės mažuose daugiabučiuose namuose tampa centralizuoto šildymo įkaitais, rašo „Lietuvos rytas“.

REKLAMA
REKLAMA

Devintą dešimtį pradėjusi Marija Šiškienė, gyvenanti Anykščių rajone, Raguvėlėje, sausį gavo 755 litus jau padidintos pensijos. Podraug su sausio pensija į moters namus atėjo "Anykščių šilumos" pranešimas, jog už nediduko jos buto šildymą gruodį reikia susimokėti 680 litų.

REKLAMA

Tiesa, trečdalį mokėtinos sumos dengia savivaldybė. Nepaisant to, M.Šiškienė susiskaičiavo, jog sumokėjus ne tik už šildymą, bet ir už kitas komunalines paslaugas, už vaistus, maistą, keliones pas nedikus, jai lieka tik kiek daugiau nei pora šimtų litų. "Iki šiol išgyvenau. Bet kaip bus toliau - nebežinau", - atsidūsta pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Šilumą tiekiančios "Anykščių šilumos" vyriausiasis inžinierius Gintaras Strolia dienraščiui teigė, kad sausį gerokai pabrango šiluma, tad visi jos vartotojai privalės mokėti daugiau.

Pasak dienraščio, ir pati M.Šiškienė žino, ir G.Strolia tvirtina, jog nežmoniškai dideli mokesčiai už šilumą jai plaukia todėl, kad moteris liko vienintelė to aštuonių butų namo gyventoja, kuri naudojasi centralizuota šiluma. Visi kiti jos namo kaimynai centralizuotai teikiamos šilumos atsisakė, kūrena savo butuose įsirengtus šildymo katilus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Aš jau per sena rūpintis malkomis, pasikurti krosnį, išnešti pelenus. Be to, tenka gydytis ligoninėse, tuomet butas liktų nešildomas, susproginėtų vamzdynai", - vadinamojo autonominio šildymo nepatogumus vardijo M.Šiškienė.

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius teigė, jog savo žmonėmis besirūpinanti savivaldybė jai galėtų pasiūlyti socialinį būstą arba pakviesti apsigyventi senelių namuose.

Pasak mero, dar galima moteriai patarti įsigyti mažesnį, kartu ir pigesnį butuką, parūpinti socialinę darbuotoją. Specialistė ateitų moters prižiūrėti, o atėjusi pakurtų ir šildymo katilą, kurį šiai esą protingiausia būtų įsirengti. S.Obelevičiaus teigimu, pagalba įmanoma, tereikia, kad pati M.Šiškienė ją priimtų, rašo “Lietuvos žinios”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų