Kaip pastebėjo „Finastos“ finansų makleris Mantas Galinis, ilgą laiką rinkoje dominavę pardavėjai palaipsniui silpsta. Tas atsispindi ne tik sumažėjusioje pasiūloje, bet ir kylančiose kainose. Penktadienį bendra biržos apyvarta siekė beveik 5 mln. Lt, sudaryti 703 sandoriai, praneša LRT.

Investuotojų dėmesį labiausiai traukė Ūkio banko, „Teo Lt“ ir Šiaulių banko akcijos. Ūkio banko akcijų perleista už 1,5 mln. Lt, telekomunikacijos bendrovės – už 978 tūkst. Lt, o Šiaulių banko – už 608 tūkst. Lt.

Penktadienį investicijų bendrovė „Invalda“ paskelbė parduodanti jai priklausančią vandens ūkio objektų projektavimu ir tyrimu užsiimančios įmonės „Hidroprojektas“ akcijų dalį (97,99 proc.). Sutartis su pirkėju, įmone „SWECO BKG LSPI“, dėl „Hidroprojekto“ pardavimo pasirašyta ketvirtadienį.

Apie investuotojų paiešką „Hidroprojektui“ „Invalda“ buvo paskelbusi šių metų vasarį. „Hidroprojektas“ 2001 metais buvo įsigytas iš smulkiųjų akcininkų, pertvarkytas, pakeista bendrovės vadovybė bei darbuotojų motyvacinė sistema.

Anot „Invaldos“ prezidento Dariaus Šulnio, parduoti „Hidroprojektą“ nutarta dėl to, kad šios bendrovės dydis, matuojant grupės mastu, nėra didelis. Ji taip pat nepatenka nei į vieną iš strateginių „Invaldos“ sektorių.

Tuo metu JAV Federalinis rezervų bankas (FED) imasi biržas gelbėti nuo kritimo. Tačiau reikia pastebėti, kad tokia politika duos trumpalaikį efektą.

REKLAMA

Vis dėlto kuo toliau, tuo labiau matyti, kad JAV ūkiui atsikratyti pagrindinės problemos – ekonomikos silpnumo – lengvai nepavyks.

Alyvos į ugnį įpila labiausiai nuo 2000 metų išaugusi kreditų eurais vertė.

Anot M. Galinio, galima laukti, kad netolimoje ateityje FED atstovai pakeis taktiką, o jų komentarai apie situaciją šalies ekonomikoje taps kategoriškesni. Tačiau tai sukels naują biržų indeksų kritimo bangą.

Laukiama, kad penktadienį bus paskelbtas lapkričio mėnesio vartotojų kainų indeksas.

Jis seka nustatyto prekių ir paslaugų rinkinio kainų pokyčius ir taip leidžia nustatyti infliacijos lygį JAV. Jei indeksas bus aukštesnis nei prognozuojama (mėnesio prognozė – 0,6 proc.), tai vėl gali sukelti akcijų kursų kritimą JAV biržose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų