„Belorus“ darbuotojai kreipėsi į prezidentą: išeiti iš darbo neketina

VšĮ Sanatorijos „Belorus“ darbuotojai kovodami už savo šeimų išlikimą prašo Prezidento įsigilinti į viešosios įstaigos situaciją ir vetuoti Užimtumo įstatymo su jį lydinčiais teisės aktais pakeitimus.

Šiam tikslui darbuotojai išplatino darbuotojų kreipimasi į prezidentą Gitaną Nausėdą.

„Šiandien Prezidentui buvo įteikta Druskininkuose veikiančios neįgaliems vaikams iš Baltarusijos gydymo ir reabilitacijos paslaugas teikiančios VšĮ sanatorija „Belorus“ darbuotojų peticija, kurią pasirašė 371 sanatorijos darbuotojas.

VšĮ sanatorija „Belorus“ darbuotojai siekia įrodyti, kad jokių ES sankcijų nei įstaigos steigėjui, nei pačiai įstaigai, nei jos vadovui nėra taikomos, o iki tol prašo Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vetuoti praėjusią savaitę LR Seime priimto Užimtumo įstatymo su jį lydinčiais teisės aktais pakeitimus, kurie įstaigos darbuotojus paliko be socialinių garantijų.

Peticijoje nurodoma darbuotojų šeimos narių skaičius tam, kad Prezidentas galėtų įsivaizduoti, kokį skaičių druskininkiečių skaudžiai palies dabartinė situacija.

„Prašome realiais ir operatyviais savo sprendimais, o ne deklaracijomis parodyti, kad iš tikrųjų nuoširdžiai rūpinatės visais Lietuvos piliečiais vienodai, kad esate vienodai teisingi visiems dirbantiems Lietuvos žmonėms, mokantiems mokesčius Lietuvos valstybei, ir kad prioritetu laikote regionines politikos plėtrą <...> prašome, kad sanatorijos darbuotojai kaip lygiateisiai Lietuvos piliečiai galėtų naudotis tomis pačiomis socialinėmis garantijoms karantino sąlygomis kaip ir visi kiti dirbantys ar prastovose esantys Lietuvos piliečiai“ – rašoma peticijoje.

Kaip informavo sanatorijos Darbo tarybos pirmininkas V. Šaruckij, sanatorija susidariusią situaciją siekia išspręsti teisiniu keliu.

„Darbuotojai palaiko savo darbovietę, neketina išeiti. Dviejų mėnesių išeitinė pašalpa ir bedarbio statusas Užimtumo tarnyboje – tokia perspektyva mūsų netenkina. Esame sąžininga, ne pelno siekianti gydymo bei reabilitacijos įstaiga. Noriu pabrėžti, kad šioje situacijoje labiausiai nukenčia ne kas kitas, o paprasti Baltarusijos žmonės, šeimos, auginančios itin sunkią negalią turinčius vaikus, kurie gydymo Druskininkuose laukia metus ir daugiau. Kurorte turime pavyzdžių, kai darbdaviai atleidžia darbuotojus, o mūsų atveju tai padaryti mus ragina valstybė, nesukurdama jokio stabilumo“, – sakė V. Šaruckij.

Jis dar kartą pabrėžė, kad to pačio steigėjo analogiška įstaiga Latvijoje veikia be jokių apribojimų. „Kaimyninės šalies įtaigos tinklapyje aiškiai nurodyta, kad ji priklauso Baltarusijos prezidento administracijai – tai gali pamatyti kiekvienas, užsukęs į oficialų įstaigos tinklapį“, – rašoma laiške. 


Rašyti komentarą...
A
Arūnas
2021-01-20 08:27:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet radote į ką kreiptis. Jums pavyzdys Jurbarko bandito laisvė, ministrai kuriuos jis patvirtino, VL paskelbė prezidentu...Jis nėra mentaliai sveikas ir laisvai mąstantis vyriškos lyties asmui.
Atsakyti
0

R
Rimas
2021-01-20 09:52:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek kartu ten buvau,kalba visi lietuviškai,labai geras sanatorijos,o dėl tipo Prezidento,isdave Jurbarko mergina
Atsakyti
0

T
Tnt
2021-01-20 08:04:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokiq cia jiems isimtis gali buti.. as be darbo Druskininkuose jau 2 m.ten dirba lukasenkos klano priziurimoje sanatorijoje tik atrinktieji,gimines pazystami ir t.t. Beto dirba lt gyvenantys baltarusai ( volkovysk) jie net lietuviskai nekalba,gauna visas pasalpas,soc garant.butus ir keikia lietuva,neva cccp buvo geriau,ir laukia okupacijos. Jai tokia blogai lietuva,nks jusu cia nelaiko...vaziuokit namooo ten vel bus pigus kuras ir lb panasu i cccp
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų