Baltarusija: kuro pakrovimas į antrąjį Astravo AE bloką planuojamas iki 2021 metų pabaigos

Kuro pakrovimas į antrąjį Astravo atominės elektrinės (AE) energijos bloką planuojamas iki 2021 metų pabaigos, antradienį pareiškė žurnalistams Baltarusijos energetikos ministras Viktaras Karankevičius.

„Šiemet, iki metų pabaigos, planuojama į antrojo bloko reaktoriaus sistemą pakrauti šviežio branduolinio kuro. Kuras buvo pristatytas šių metų balandį, buvo atlikta įvežimo kontrolė ir šiuo metu jis yra laikomas specialioje saugykloje “, – pareiškė V. Karankevičius.

Jis pridūrė, kad į elektros perdavimo tinklą antrąjį bloką įjungti ir jį paleisti planuojama 2022 metais.

Pasak ministro, praėjusią savaitę baigtas minėto bloko reaktoriaus pagrindinės įrangos ir technologinių sistemų veikimo tikrinimo etapas.

„Patvirtinta, kad viskas veikia pagal vardinius parametrus, išskyrus vienintelę išimtį: vietoj kuro buvo pakrautos šilumą išskiriančios kuro rinklės – simuliatoriai“, – paaiškino ministras.

Pirmasis Astravo AE blokas šiuo metu yra pasiekęs nominalią 1170 megavatų elektros galią, o elektros energija tiekiama į visus šalies regionus.

Kaip pranešta, spalio 4 dieną pirmasis Astravo AE energijos blokas po beveik trijų mėnesių pertraukos vėl įjungtas į šalies energetikos sistemą pramoninei elektros gamybai. 

Jis buvo atjungtas liepos 12-ąją, suveikus turbogeneratoriaus automatinei apsaugai, o reaktoriaus galia buvo sumažinta iki mažiausio kontroliuojamo lygio – 1 procento.

Netoli Lietuvos valstybinės statoma pirmoji Baltarusijoje branduolinė jėgainė turės du vienodos galios rusiško VVER projekto reaktorius – po beveik 1,2 gigavato. AE statyba finansuojama Rusijos valstybine paskola.

Antrojo reaktoriaus fizinis įjungimas numatytas iki šių metų pabaigos, o pramoninio naudojimo pradžia – 2022 metais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų