Žmonės vis labiau skursta, tūkstančiai bėga svetur, tačiau dešiniesiems politikams ir „laisvosios rinkos“ ekonomistams tai visiškai nerūpi.

Minimalios algos didinimas nesulaukia platesnio pritarimo, o pavieniai ekspertai, raginantys didinti žmonių uždarbį, retai girdimi.

Vis dėlto, BTV tiesioginiame eteryje Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktorius prof. Boguslavas Gruževskis nepabūgo įvardinti dabartinės sistemos blogybių. Jo nuomone, sunkiai suvokima, kad minimali alga gali būti daug žemesnė nei skurdo lygis.

„Kalbant apie minimalią algą, ji turi būti ne mažesnė nei minimalus pragyvenimo lygis, čia nėra net apie ką kalbėti, – įsitikinęs B. Gruževkis. – Jeigu taip nėra, tuomet faktiškai reikia „minimalios algos“ nebenaudoti, pamiršti. Tuomet reikia tiesiog įvardinti, kad kas uždirba, tas ir uždirba. Kas turi valgyti, tas ir valgo. Baikime šituos žaidimus“ – dėstė VU profesorius.

„Minimalus atlyginimas turi garantuoti minimalias gyvenimo sąlygas. Juk yra dar padorumo ir orumo kategorijos. Lietuva yra ES narė, ir jūs turite turėti padorumo suvokti, kad žmogus turi pavalgyti, nežiūrint, kad jis sukalė 30 vinių, o ne 27, jeigu čia kalbama apie darbo našumą. Nekalbėkime apie minimalią algą, jeigu ji negali garantuoti žmogaus orumo" – sakė B. Gruževskis.

REKLAMA

Tačiau premjero patarėjas M. Majauskas sakė, kad vyriausybė minimalios algos didinimo rūpesčius atideda rudeniui. Tuo tarpu verslininkas Mindaugas Lapinskas įsitikinęs, kad dalis verslo, padidinus minimalią algą, nesugebėtų mokėti didesnių atlyginimų ir bankrutuotų.

Darbininkų interesus gynė ne tik prof. B. Gruževskis, bet ir profesinių susivienijimų atstovė Gražina Gruzdienė. "25 proc. gyventojų emigravo, nedarbas – vienas didžiausų ES, nedirba 300 tūkst. žmonių. Sumažintos pensijos. Minimali alga nekeliama, ji mažiausia ES, šalyje daugiausiai savižudybių. Kokia pridėtinė vertė? Mes vis tiek turime 141 Seimo narį, algų jiems nemažiname: jų algos nepririštos prie minimalios algos, jiems visai nėra intereso ją didinti. O kokia jų vertė, koks rezultatas?" – klausė darbininkams atstovaujanti moteris.


Rašyti komentarą...
n
n
2011-05-18 21:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne minimalioje algoje reikalas o mokesciu sistemoje... kol mokesciai virsys 50 procentu ivariu pavidalu jokia minimali kokia bebutu neisgelbes...
Atsakyti
0

v
v
2011-05-18 21:56:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
ziureki kad minimalialga nesigautu maximalia...
Atsakyti
0

p
pilietis
2011-05-18 23:07:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viakas taip sutvarkyta,kad valdininkija kitaip nepavadinsi,kaip valstybes skurdinimo armija,algu mazinti negalima,nes neduok dieve ims ir isvazios i uzsieni,kas tada valdys pensininkus ir bedarbius?????arba kas supirkines balsus per rinkimus,geriau gyvendamas tautietis uz alaus buteli,arba makaronu pakeli dziaugsmo nerodys,viskas tvarkingai,skurdink ir valdyk...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų