Automobilių draudikai imasi reketo – pasiūlymai skiriasi šimtais ir tūkstančiais eurų

Didesnių pelnų siekiantys draudikai imasi ir gudrybių, ir tautiečių reketo. Iš menkai patyrusio vairuotojo už privalomąjį automobilio draudimą metams kai kurie draudikai pareikalauja ir 5 tūkstančių eurų sumos. Lietuvos bankas, pasibaisėjęs kylančiomis automobilių draudimo kainomis, jau grūmoja draudikams atimsiąs licencijas. Ekspertai įsitikinę, kad kosminėmis kainomis draudikai vairuotojus tyčia gąsdina ir taip mėgina atsikratyti nepelningais klientais, nors automobilį apdrausti privaloma kiekvienam.

Vilnietei Monikai - 24-eri. Mergina vos prieš pusmetį gavo savo pirmąjį vairuotojo pažymėjimą. O kai turi pažymėjimą – kaipgi apsieisi be mašinos? Ieškodama, kur apsidrausti civilinę atsakomybę, Monika pati įsitikino, kad pradedančiuosius vairuotojus draudikai apkrauna daug didesnėmis įmokomis. Už štai šio automobilio privalomąjį draudimą draudimo kompanija iš merginos paprašė beveik 500 €.  

„Kai tik išsilaikiau teises, iš karto nusipirkau automobilį. Mane iš karto draudimo agentūroje įspėjo – jums bus didelė suma dėl to, kad jūs nauja vairuotoja. Nepasitiki jaunais vairuotojais, dėl to ženkliai didesnė suma, kelis kartus skiriasi“, - pasakoja vilnietė Monika.

O štai kaina sumažėja net penkiskart, kai Monika skaičiuoklėje įveda dvidešimtmetę vairavimo patirtį. Bet pasirodo, Monikai pasiūlyta penkiskart didesnė draudimo kaina – dar labai nedidelė.

Lietuvos bankas sulaukė vairuotojų skundų, jog draudikai už metinį privalomąjį draudimą pareikalavo ir 5000 €.  

„Vidutinė įmoka yra, tarkime, 200 €. Kaina 3000-5000 € už privalomą civilinės atsakomybės draudimą būtų išeinanti už sveiko proto ribų. Toli ieškoti nereikia, visi žinome chrestomatinius pavyzdžius apie jaunus žmones, turinčius galingus tam tikrų vokiškų markių automobilius. Ne visada jiems pavyksta tuos automobilius suvaldyti. Kartais skaudžiai nukenčia niekuo dėti žmonės“, - sako Lietuvos banko atstovas Mindaugas Šalčius.

Sulaukę Lietuvos banko perspėjimo, draudikai teisinasi, esą 5000 € įmoka vairuotojui pasiūlyta per klaidą.  

„Tai dažniausiai yra IT sistemų sprendimai. Per portalus, trečiųjų šalių, brokerių portalus formuojamos kainos. Ten gali būti visokių situacijų“,- aiškina Draudikų asociacijos atstovas Andrius Romanovskis.

Astronominių draudimo kainų sulaukia ne tik lengvųjų mašinų vairuotojai. Lietuvos bankas sulaukė skundo dėl net 100 000 € siekiančios įmokos už vilkiką. Vežėjų asociacija jau dvejus metus skundžiasi nepasotinamu draudikų apetitu.  

Lietuvos bankas įtaria, kad išpūsdami draudimo kainas kai kuriems klientams draudikai tiesiog nori jų atsikratyti kaip rizikingų ar nuostolingų. Anot banko, draudikai privalo apdrausti kiekvieną vairuotoją ir pasiūlyti jam pagrįstą ir pakeliamą įmoką, antraip grasina bausti. 

REKLAMA

Užpernai iš privalomojo draudimo patyrę beveik 20 mln. € nuostolį, draudikai pernai kainas pakėlė vidutiniškai 30 proc. Tuo metu Lietuvos bankas tvirtina neturintis teisės reguliuoti draudimo kainų, jos pagal įstatymą paliktos draudikų savireguliacijai. Draudžiami tik karteliniai susitarimai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų