REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė JAV susitikusi su vienu iš kosmoso bendrovės „SpaceX“ vadovų Bretu Johnsenu tvirtina norinti matyti daugiau šios įmonės veiklos Lietuvoje. Pasak jos, šalies institucijos padarė tinkamą darbą ir „SpaceX“ yra labai patenkinta bendradarbiavimu.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė JAV susitikusi su vienu iš kosmoso bendrovės „SpaceX“ vadovų Bretu Johnsenu tvirtina norinti matyti daugiau šios įmonės veiklos Lietuvoje. Pasak jos, šalies institucijos padarė tinkamą darbą ir „SpaceX“ yra labai patenkinta bendradarbiavimu.

REKLAMA

„Mums buvo įdomu išgirsti įmonės strategiją, viziją. Tai ypatinga įmonė, labai inovatyvi, kuri atnešė privačias misijas į kosmosą, apskritai labai daug inovuoja. Technologijos, kurias ji vysto, keičia pasaulį, tai buvo įdomu pirmiausia išgirsti tai“, – Eltai teigė A. Armonaitė.

„Aš, kaip ekonomikos ministrė, noriu matyti daugiau „SpaceX“ veiklos Lietuvoje. Buvome pirmieji Europoje, kurie pradėjo „Starlink“ paslaugą teikti, įmonė labai patenkinta visu procesu, Lietuvos institucijos labai greitai dirbo ir buvo puikus pavyzdys vėliau kitoms šalims, iš kurių paslauga startavo“, – tvirtino ji.

Politikė tikino, kad vienas iš pagrindinių tikslų susitikimo metu buvo įtikinti įmonę, kuri potencialiai gali mąstyti apie plėtrą Europoje, jog Lietuva turėtų būti „dėmesio viršuje“. A. Armonaitė mano, kad tai buvo sėkmingai padaryta ir kai „SpaceX“ svarstys plėstis Europoje, Lietuva bus viena pirmųjų šalių, apie kurią įmonė pagalvos.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai buvo pirmas tokio aukšto lygio susitikimas su „SpaceX“ vadovybe, nes tai yra vienas iš vadovų, bet jau Lietuva turi gerą patirtį dirbant su „SpaceX“, paleidžiant palydovinį „Starlink“ internetą. Reputaciją jau turime“, – sakė ministrė.

REKLAMA

„Lietuva turi būti proaktyvi, aktyvesnė negu visos kitos šalys, jeigu norime, kad į mus tokios kompanijos atkreiptų dėmesį“, – pažymėjo ji.

Lietuvos privalumai – skaitmenizacija, lankstumas, pasiekimai IT, biotechnologijų srityse

Kalbėdama apie Lietuvos privalumus kalbant su tokiomis kompanijomis kaip „SpaceX“, ministrė išskyrė tai, kad Lietuva yra viena labiausiai skaitmenizuotų valstybių pasaulyje ir procesai mūsų šalyje vyksta labai greitai bei skaidriai. Taip pat, anot jos, Lietuva yra lanksti, greita ir mažiau biurokratijos negu kiti turinti šalis, savo privalumus jau įrodžiusi tuomet, kai pirmoji Europoje pradėjo teikti „Starlink“ palydovinį internetą.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuva jau turi pasiekimus konkrečiose srityse, ar tai būtų IT, ar biotechnologijos, lazerių technologijos, yra tam tikros nišinės kompetencijos, kurių labai reikia pažangioms, progresyvioms industrijoms, kurias irgi ne visi turi, bet turi Lietuva“, – kalbėjo A. Armonaitė.

„Aišku yra ir kultūriniai kai kurie aspektai, žmonės labai darbštūs Lietuvoje, orientuoti į rezultatą, o ne į procesą ir nešvaisto laiko vėjais. Tokia yra mūsų reputacija kalbant su įmonėmis, kurios Lietuvoje dirba arba turėjo su mumis kontaktų. Pagavome bangą, trajektoriją, kylam įvairiuose reitinguose, reikia nenumesti tempo, toliau dirbti ir tada apie Lietuvą dar daugiau sužinos. O Lietuva bus dar turtingesnė ir saugesnė dėl to“, – akcentavo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inovacijų padalinys Silicio slėnyje atidaro vartus Lietuvos verslui

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Inovacijų agentūros iniciatyva Silicio slėnyje taip pat buvo oficialiai atidarytas inovacijų centras „InnoHub Lithuania“, kuris prijungiamas prie Šiaurės šalių inovacijų centro. A. Armonaitės teigimu, tai padės tiek Lietuvos įmonėms ateiti į Silicio slėnį, tiek Lietuvai traukti kontaktus iš jo.

„Kalifornija bendrai, kaip valstija, yra penkta pasaulio ekonomika, o Silicio slėnyje yra sugeneruojama daugiausiai vertės. Atidarome vartus Lietuvos verslui į patį progresyviausią inovacijų centrą pasaulyje ir dirbsime ne vieni, o su Šiaurės šalimis ir iš jų kilusiais fondais bei įmonėmis“, – tvirtino ekonomikos ir inovacijų ministrė.

REKLAMA

„Manyčiau tai labai didelis pasiekimas Lietuvai ir tai yra mūsų darbo rezultatas, kaip dalis inovacijų reformos. Norime, kad Lietuva būtų aukštųjų technologijų šalis, kas reiškia gerus atlyginimus, darbo vietas, kaip to dalį atidarėme tą centrą“, – pabrėžė ji.

2022 m. Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatė Lietuvos kosmoso sektoriaus plėtros koncepciją. Pasak ministerijos, Lietuva siekia tapti konkurencingų kosminių paslaugų teikėja ir kurti pažangiais moksliniais tyrimais paremtus sprendimus.

Prieš daugiau nei dvejus metus „SpaceX“ įsteigė „Starlink“ padalinį Lietuvoje ir teikia plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų