Aukščiausiasis Teismas nusprendė: kelių direkcija neprivalo mokėti 30 tūkst. eurų baudos

Lietuvos automobilių kelių direkcija tinkamai surengė žvyrkelių kapitalinio remonto konkursus, todėl jai neturėjo būti skirta 30 tūkst. eurų bauda, nutarė Aukščiausiasis Teismas.

LAT praėjusią savaitę panaikino direkcijai nepalankius žemesnės instancijos teismų sprendimus.

Pasak teismo, konkursuose nedalyvavusi bendrovė „KTD group“ abstrakčiai ginčijo jo reikalavimus, nepateikė konkretesnių įrodymų, kad buvo pažeistos jos teisės ar ji turėjo blogesnes sąlygas nei konkurentai.

„Nors teisme ji paaiškino, kad siekia dalyvauti kituose pirkimuose, tačiau nepateikė įrodymų, kad neturėjo galimybių dalyvauti ginčijamuose konkursuose“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismas panaikino Vilniaus apygardos ir Apeliacinio teismų sprendimus, kuriais dviejų konkursų sąlygos pripažintos neteisėtomis. Teismai tuomet nusprendė, jog 16,4 mln. eurų vertės sutarčių su konkurso laimėtojomis „Kelių priežiūra“, „Akordas-1“, „Kauno tiltai“ ir „Alkesta“ nutraukimas pažeistų viešąjį interesą, todėl skyrė Kelių direkcijai 30 tūkst. eurų baudą.

„KTD group“ siekė, jog neteisėtomis būtų pripažintos žvyrkelių Vilniaus, Kauno ir Alytaus apskrityse asfaltavimo konkursų sąlygos ir sutartys su laimėtojais.

2018 metų gegužę Kelių direkcija skelbė pasirašiusi keturias 5,79 mln. eurų vertės sutartis su minėtomis įmonėmis dėl žvyrkelių Vilniaus ir Alytaus apskrityse asfaltavimo, o dar keturias 10,6 mln. eurų vertės sutartis su „Alkesta“ ir „Kauno tiltais“ – dėl darbų Kauno ir Alytaus regionuose. 

Daugiausiai užsakymų – 7,58 mln. eurų vertės – gavo „Kauno tiltai“, 6,53 mln. eurų – „Alkesta“, o „Akordas 1“ ir „Kelių priežiūra“ – atitinkamai po 1,07 mln. eurų ir 1,05 mln. eurų vertės.

Visos sutartys galioja iki 2020 metų sausio.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų