Vokietijos eksportas atsigauna. Vokietijos statistikos departamento paskelbtais naujausiais duomenimis, liepos mėnesį eksportuota 7 proc. daugiau nei birželį. Tai aukščiausias rodiklis nuo 2006-ųjų rugsėjo.
Ekonomistai šį 7 proc. pakilimą vadina milžinišku, nes prieaugio eksporto sektoriuje tikėtasi buvo tik 1,1 procento. Ekspertai prognozuoja, jog Vokietija dėl veiksmingos konjunktūros programos ekonominės krizės liūną Europoje paliks pirmoji.
Dar prieš keletą savaičių buvo abejojama dėl šio ekonomikos kėlimo modelio, tačiau pastarųjų dienų rodikliai leidžia tvirtinti, jog Vokietijos vyriausybės konjunktūros gelbėjimo modelis, besiorientuojantis į pusę šalies ekonomikos rodiklio sudarantį eksportą, yra veiksmingas.
„Konjunktūros plėtra Vokietijoje vyks ne „L" raidės, o bent jau „V" mažosios forma, t.y. staigiai aukštyn",- Vokietijos spaudai teigia "Commerzbank" Frankfurte strategas Andreas Hürkampas.
A.Hürkampas įžvelgia teigiamų pasaulinės rinkos pokyčių, tai pirmiausia stabilėjanti JAV nekilnojamojo turto rinka. Tiesa, eksportą į JAV, kurios po Prancūzijos yra didžiausias vokiškų prekių pirkėjas, apsunkina stiprus euro kursas.
Europos šalyse dėl į šalių ekonomiką pumpuojamų milijardų vėl didėja paklausa vokiškoms prekėms. Ne mažiau svarbi Vokietijos koncernams yra ir sparčiai auganti Azijos rinka. 30 didžiųjų Vokietijos eksporto koncernų 12,4 proc. apyvartos priskaičiuoja būtent iš šio regiono, o 45 proc. apyvartos sukasi Europoje.
Eksporto rinkos pakylėjimą Vokietijos spauda drąsiai pavadino bumu, tačiau ekspertų teigimu, eksporto bumo, koks buvo prieš prasidedant pasaulinei finansų krizei 2008-ųjų rudenį dar reiks palaukti, nes nedarbo slygis ir kitais metais dar kils, o tai stabdys vartojimą.
Vokietijos ekonomikos Instituto direktorius Michaelis Hütheris šį eksporto rinkos pakilimą vadina dideliu, tačiau šio proceso poveikį darbo rinkai mato pasireikšiantį vėliau. Iki šių metų pabaigos ekspertai tikisi, jog 4 mln. bedarbių riba peržengta nebus, tačiau 2010- ųjų antrąjame ketvirtyje prognozuojama 4,3 mln. bedarbių. Tikimasi, jog iki kitų metų pabaigos bedarbių skaičius Vokietijoje 5 mln. nesieks.
Apie ūkio stabilizaciją byloja ir fabrikų veikla. Ekonomikos ministerijos skelbiamais duomenimis, pastaraisiais mėnesiais pramonės produkcijos gamyba buvo stabili. Geri konjunktūros rodikliai - augantis eksportas, stabilesnė gamyba, didėjantis užsakymų skaičius skatina Vokietiją tikėtis recesijos pabaigos.
Kaip stipriai Vokietijos eksporto rinka kenčia nuo recesijos, rodo karti pormojo šių metų pusmečio statistika, - eksportuota 23,2 proc. mažiau nei prieš metus.