tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo sausio 9 d. ir sausio 16 d. Vilniuje įsigalioja automobilių parkavimo pokyčiai – naujai apmokestinamos automobilių stovėjimo vietos. Iš viso bus apmokestinta 1117 naujų stovėjimo vietų visoje sostinėje.

Nuo sausio 9 d. ir sausio 16 d. Vilniuje įsigalioja automobilių parkavimo pokyčiai – naujai apmokestinamos automobilių stovėjimo vietos. Iš viso bus apmokestinta 1117 naujų stovėjimo vietų visoje sostinėje.

REKLAMA

Šį pokytį imtasi įgyvendinti nuo praėjusių metų liepos 1 d., kai Vilniaus miesto Taryba patvirtino atnaujintas rinkliavos zonų ribas, praneša Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“.

Nuo sausio 9 d. į geltonąją rinkliavos zoną įtraukiamos šios gatvės:

 • Vitebsko g. (44 vietos);
 • Krivūlės g. (35 vietos);
 • Lapų g. (20 vietų); 
 • Rasų g. (30 vietų);
 • Linkmenų g. (45 vietos);
 • Kernavės g. 84 (27 vietos);
 • Labanoro g. (16 vietų). 

Pranešama, kad pereinamuoju laikotarpiu (nuo sausio 9 d. iki sausio 22 d.), vairuotojai pasistatę automobilį šiose vietose ir nesumokėję rinkliavos mokesčio, iš karto nebus baudžiami, o tik įspėjami informaciniu pranešimu, primenančiu, jog vairuotojas parkuojasi mokamoje zonoje ir privalo sumokėti už parkavimą.

Nuo sausio 23 d. šiose vietose bus vykdoma įprasta automobilių statymo kontrolė. Kontrolieriai tikrins ne tik vietinės rinkliavos apmokėjimą, bet ir tai, ar vairuotojai statydami automobilį nepažeidžia kelių eismo taisyklių.

REKLAMA

Nustačius pažeidimą, vairuotojams bus paliekami pranešimai apie užfiksuotą pažeidimą. 

Geltonąją zoną nuo sausio 16 d. papildys dar kelios gatvės – Manufaktūrų g. (47 vietos) ir Kaukysos g. (12 vietų). 

REKLAMA

Šuo metu Geltonoji zona apmokestinama pirmadieniais – šeštadieniais nuo 8 val. iki 20 val. Už minimalią stovėjimo trukmę (10 min.) reikia mokėti 0,10 euro, o už 1 val. – 0,60 euro.

Nuo sausio 16 d. taip pat pasipildys ir žalioji zona, į kuria bus įtrauktos šios gatvės:

 • Pelesos g. (195 vietos); 
 • Žirmūnų g. (32 vietos); 
 • Antakalnio g. (50 vietų);
 • Lakūnų g. (95 vietos); 
 • S. Žukausko g. (161 vieta); 
 • J. Kubiliaus g. (76 vietos); 
 • Žygio g. (73 vietos); 
 • Minties g. (159 vietos).

Pereinamasis laikotarpis šiose gatvėse bus pradedamas vykdyti nuo sausio 16 d. iki 27 d., o įprasta automobilių parkavimo kontrolė – nuo  sausio 28 d. 

REKLAMA

Šuo metu Žalioji zona apmokestinama pirmadieniais – šeštadieniais nuo 8 val. iki 18 val. Už minimalią stovėjimo trukmę (20 min.) reikia mokėti 0,10 euro, o už 1 val. – 0,30 euro.

Atsiskaitymas už automobilio stovėjimą

Gyventojai ilgalaikius parkavimo leidimus galės įsigyti tą dieną, kai įsigalios įvesta rinkliava. Juos patogiausia užsisakyti interneto tinklalapyje www.judu.lt arba klientų aptarnavimo centruose – Gedimino pr. 9A, Geležinkelio g. 16, Konstitucijos pr. 3. 

REKLAMA
REKLAMA

Visiems vairuotojams primename, kad Vilniuje už automobilio stovėjimą vietine rinkliava apmokestintose vietose galima atsiskaityti mobiliosiomis programėlėmis „m.Parking“, „UniPark“ ir „Parkman“. 

Taip pat automobilio stovėjimą galima užsisakyti bei už jį atsiskaityti SMS žinute. Atkreipiame dėmesį, kad šiuo atveju taikomi papildomi operatorių mokesčiai, o atsiskaitant mobiliąja programėle, kai joje yra pridėta banko kortelė – papildomi mokesčiai netaikomi. 

Neturintiems mobiliųjų programėlių, už automobilio stovėjimą galima atsiskaityti artimiausiame parkomate. Parkomate suvedus automobilio valstybinį numerį ir apmokėjus už jo stovėjimą, atspausdinto stovėjimo kvito dėti ant priekinės automobilio panelės nebūtina. 

gal prieš išeidamas priš-k vilniečiams iki galo - uždrausk automobilių eismą Vilniuje, išskyrus viešąjį, spec. tarnybų, aptarnavimo ir taksi transportą???
Pasirodo mes jiems mokesčius mokėjome, kad jie prigalvotų naujų rinkliavų.
Laukiu politikos dalyvių pasisakymo šiuo klausimu - pritaria ar atšauks, atėję į valdžią?
Pisk konservai Gyčiui i snuki
Pisk konservai Gyčiui i snuki
PASIKARK konservu meslo gabale. Padaryk ekologijai paslauga.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų