VVPB prekybos apyvarta pamažėl auga jau antrą savaitę iš eilės. Daugiausia brango akcijos, kurių laisvas kiekis rinkoje mažas. Augant šių akcijų kainoms, susidaro investuotojų grįžimo į rinką įspūdis. Likvidžiausių akcijų kainos kito nežymiai – jų pasiūlos dar nepajėgia apsemti plūstantys grynieji. Visose Baltijos šalyse vyravo pirkimo tendencijos.

Pirmadienio apyvarta be tiesioginių sandorių - 3,1 mln. Lt. Brangusių ir pigusių akcijų santykis - 15/10.

Ryškiai pašoko „Sanitas“ (SAN1L) - akcija kilo 8,8 proc. (23,5 Lt). Pranešta, kad ketvirtadienį „Sanitas“ skelbs 2007 m. gegužės mėnesio veiklos rezultatus. Reiktų atkreipti dėmesį, kad tik ketvirtadienį paaiškės, jog rezultatai labai geri - per gegužę uždirbta beveik pusė 2007 m. 5 mėn. pelno. 12,50 proc. kilo ir „Alytaus tekstilė“ (ATK1L) - pasirodė žinių apie naujųjų savininkų veiksmus gelbstint bendrovę. Vilties akcija.

Nuo liepos 2 dienos į OMX Baltic 10 (OMXB10) bus įtrauktas „Šiaulių bankas“ (SAB1L). Indeksą sudaro dešimt likvidžiausių Baltijos šalių bendrovių. Tuo tarpu iš indekso OMX Baltic Benchmark (lyginamasis indeksas) sudėties išbrauktas „Snoras“ (SRS1L). Lyginamasis indeksas pristatomas kaip ekonomiškai efektyvus indeksas, pagal kurį investuotojai gali sudaryti VP portfelį.

REKLAMA

Didžiausia apyvarta „TEO“ (TEO1L) pozicijoje - 1,53 mln. Lt.

Antradienio apyvarta be tiesioginių sandorių - 6 mln. Lt. Brangusių ir pigusių akcijų santykis - 17/11.

SAN1L nepaliauja kilti - pabrango 6,38 proc. (iki 25 Lt), apyvarta siekė 336 tūkst. Lt. Greičiausiai dėl kylančio susidomėjimo SAN1L ir gerėjančių „Vilniaus baldų“ (VBL1L) perspektyvų ėmė brangti ir „Invaldos“ (IVL1L) akcijos.

Prekybos apyvarta SAB1L akcijomis siekė 679 tūkst. Lt, o akcijos kaina pakilo gana žymiai šiai pozicijai - 2,56 proc. iki 3,6 Lt.

Trečiadienio apyvarta be tiesioginių sandorių - 7,2 mln. Lt. Brangusių ir pigusių akcijų santykis - 17/13.

Pamirštos akcijos gali vėl grįžti į sceną - „Grigiškių“ (GRG1L) įmonių grupės, kurią sudaro AB „Grigiškės“ ir UAB „Baltwood“ penkių šių metų mėnesių įmonių grupės apyvarta viršijo 56,13 mln. Lt, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pardavimai padidėjo 13,2 proc. 2007 m. penkių mėnesių grupės pelnas siekė beveik 2,3 mln. Lt.

Didžiausia dienos apyvarta - TEO1L (3,6 mln. Lt)

Ketvirtadienio apyvarta be tiesioginių sandorių - 6 mln. Lt. Brangusių ir pigusių akcijų santykis - 16/9.

Prekyba SAN1L buvo rekordinė - apyvarta 2,46 mln. Lt, o akcija pasiekė 26,6 Lt kainą. Įmonė pranešė nekantriai lauktą gegužės mėnesio rezultatą - preliminarus konsoliduotas EBITDA siekė 13,445 mln. Lt, o grynasis pelnas - 7 mln. Lt. (penkių 2007 m. mėn. pelnas - 15,55 mln. Lt).

Penktadienio apyvarta be tiesioginių sandorių - 8,9 mln. Lt. Brangusių ir pigusių akcijų santykis - 24/8.

SAN1L kilo toliau - iki 29 Lt, apyvarta  - iki 1 mln. Lt. Spartų kilimą temdė šešėlis - Lenkijos konkurencijos tarnyba pradėjo tyrimą dėl galimo „Jelfa“ piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi pakeliant vaistų „Cocarboxylasum“ kainą.

Apie rezultatus paskelbė ir „Vilniaus baldai“ (VBL1L) - 2007 m. sausio - gegužės mėn. AB „Vilniaus baldai“ grynasis pelnas - 428 tūkst. Lt, paties laikotarpio 2006 m. grynasis pelnas - 251 tūkst. Lt.

Penktadienio visų sandorių skaičius taip pat įspūdingas -1306.

OMXV per savaitę kilo aukštyn 3,90 proc. SAN1L per savaitę kilo net 34,26 proc. IVL1L kilimas - 12,90 proc.

REKLAMA

Ketvirtadienį JAV FRB spręs dėl palūkanų normos keitimo. Rinkos dalyvių konsensusu turėtų išlikti 5,25 proc.

Ribotas laisvų akcijų kiekis gimdo iliuzijas?

Po praėjusios nedrąsaus kilimo savaitės, atrodytų, viskas klostosi kuo puikiausiai, tik esti ir abejonių - likvidžiausios TEO1L ir UKB1L, SABL1L kyla neryžtingai. O šių akcijų kainų judėjimas yra šioks toks stambių investuotojų elgesio indikatorius.

Palyginus indeksus, matyti, kad likvidžiausių Baltijos akcijų dešimtukas (OMXB10) irgi kyla ne taip energingai kaip biržų indeksai.

Corhydron, Cocarboxylasum, VPK

Šios savaitės prekybos žvaigždė - SAN1L. Bet neapsieita be detektyvinių posūkių. Įdomu, kad aštresnis SAN1L akcijos augimas prasidėjo pirmadienį, kai tik buvo pranešta, kad ketvirtadienį bus skelbiami preliminarūs gegužės mėn. rezultatai. Ar tai - inside’as (prekyba pasinaudojus neviešai prieinama informacija) ar kitokios priežastys - turėtų nustatyti VPK.

Kitą tyrimą vėl pradeda lenkai: „Jelfa“ įtariama pasinaudojusi dominuojančia padėtimi rinkoje, nustatydama „Cocarboxylasum“ (vitamino B1 prekinis ženklas) kainą. Jei Konkurencijos ir vartotojų apsaugos biuras patvirtins įtarimus, bendrovei gali tekti sumokėti baudą (iki 10 proc. praėjusių metų apyvartos).

Peržvelgus veiklos ataskaitą „Sanito“ 2007 m. gegužės mėnesio pelnas 32 proc. mažesnis nei 2006 m. gegužės (2006 m. rezultatai yra nulemti vienkartinių pajamų iš NT), bet 2007 m. 5 mėn. pelnas 33 proc. didesnis nei pernai metų to paties laikotarpio. Tiesa, 2006 m. gegužės mėn. „Jelfos“ rezultatai dar nebuvo konsoliduojami, todėl korektiškas palyginimas nėra galimas.

Bet galime stebėti grupės bendrovių pardavimų augimą - 2007 m. 5 mėn. lyginant su 2006 mėn.: „Hoechst - Biotika“ pardavimų augimas - 36 proc. „Sanito“ bendrovės - 16,1 proc.

„Sanito“ staigus kilimas vargu ar ilgiau tęsis tokiu tempu: numatomas planinis remontas, kuris turės įtakos pardavimams. Be to, po tokio staigaus brangimo tikėtina korekcija; kol kas neaiškūs ir įkyrių lenkų valdininkų tyrimo „Jelfoje“ rezultatai.

Papildėme portfelį. Neatsispyrėme apsipirkimo tendencijoms.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2007-06-25 01:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sanitui del Jelfos ir ir VPK tyrimo yra virsune, manau daug kas sutiks, kad jis turetu koreguotis iki 20 Lt, nes kaina sukilo HSA deka, ji per paskutinius menesius susiurbe beveik visas laisvas akcija, o apemus euforijai daug kas panoro pirkti, tai sukeldami kaina.
O UKB igauna pagreiti, neuzilgo 4.85 tai psichologine virsune, jei perlispsim ja, tai nesunkiai turesim 5.25-5.50, tai turim laisva 10% augimo potenciala.
Kitos mazai ivertintos ir turinciau dideli kilimo potenciala, tai SRS, SAB, APG..
P.s. jei kita savaite koreguosis SAN, tai ir IVL, nes tik SAN kilimo deka kilo ir IVL
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų