Arūnas Dulkys patikslino reikalavimus maitinimo įstaigoms: į tualetą įleis be galimybių paso

Praėjusį penktadienį priimti operacijų vadovo sprendimai, kuriais buvo detalizuoti su galimybių pasu susiję reikalavimai gyventojams ir verslams. Tačiau jau antradienį sveikatos apsaugos ministras turėjo keisti prieš dieną įsigaliojusį savo sprendimą – leisti lankytis tualetuose be galimybių paso.

Primename, kad nuo pirmadienio teikti viešojo maitinimo paslaugas patalpų viduje galima tik tiems asmenims, kurie turi galimybių pasus.

Be šio dokumento ar jį atstojančių kitų dokumentų, galiojo daugybė reikalavimų.

Pavyzdžiui, be galimybių paso galima tik užsisakyti maistą ir už jį mokėtų tik nekontaktiniu (nuotoliniu) būdu. Įstaigos turi užtikrinti kad gyventojai pasiimtų jiems pagamintą maistą tam paskirtoje vietoje.

Be to, būtina užtikrinti, kad viešojo maitinimo įstaigos atviroje erdvėje būtų ribojami visų lankytojų srautai, kai aptarnaujami asmenys, neatitinkantys neturintys galimybių paso: lankytojai eilėse laikytųsi saugaus atstumo vienas nuo kito, taip pat reikalaujami atstumai tarp stalų.

Taip pat privalu užtikrinti, kad be galimybių paso lauke lankytojai maistą ir gėrimus vartotų tik prie stalų, prie vieno stalo leidžiant būti ne daugiau nei 5 asmenims, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Paprastai kalbant, iki pataisymo galimybių paso neturintys klientai galėjo gerti ir valgyti lauke, tačiau užeiti į maitinimo įstaigą ir pasinaudoti tualetu negalėjo.

Portalas tv3.lt antradienį klausė Sveikatos ministerijos, kodėl draudžiama pasinaudoti tualetu, tarsi tai nebūtų būtinas reikalas.

Ministerija nieko neatsakė, tačiau buvo paskelbtas naujas A. Dulkio sprendimo patikslinimas, pagal kurį maitinimo įstaigos turi užtikrinti, kad asmenys, neatitinkantys galimybių paso reikalavimų, į viešojo maitinimo įstaigos uždaras erdves būtų įleidžiami tik pasinaudoti tualetu, dėvint kaukes.

Atsakomybė už reikalavimų nesilaikymą

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad už reikalavimų nesilaikymą administracinė atsakomybė taikoma paslaugos tiekėjui. Galimas baudos dydis – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Nuo rugsėjo 13 d. visos kontaktinės paslaugos teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos, renginiai organizuojami (išskyrus numatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka galimybių paso kriterijus.

Kontaktiniu būdu aptarnaujami tik asmenys, galintys parodyti galimybių pasą.

Be galimybių paso galioja ir kiti dokumentai, įrodantys vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamus rezultato, antikūnų tyrimo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo neigiamo rezultato faktą įrodantys dokumentai.


Rašyti komentarą...
H
Hmm
2021-09-15 15:27:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klounų šou tęsiasi..
Atsakyti
0

H
Hmm
2021-09-15 15:27:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klounų šou tęsiasi
Atsakyti
0

x
xxL
2021-09-15 15:35:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į tualetą įleis bet neaišku ar iš tualeto be gestapo leidimo išleis? Pone ministre, paaiškinkite paprastiems žmonėms kuo skiriasi situacija kai žmogus užeina į kavinės salę nusipirkti mineralinio ir kai jis nueina į kavinės tualetą nes sunku suprasti kodėl vienu atveju šuns skiepų knygelė reikalinga o kitu jau nereikalinga.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų